2017. GADA PIRMSKĀZU BALLĪŠU TENDENCES

2017. GADA PIRMSKĀZU BALLĪŠU TENDENCES
Foto GATIS LOČMELIS / www.gatislocmelis.com

Tas skaistais plānošanas laiks ir sācies. Ja kāzu plānošanu atstājam paša jaunā pāra, organizatoru vai vedēju ziņā, tad pirmskāzu ballīšu organizēšanā ir laiks izpausties līgavas un līgavaiņa draugiem. Vecmeitu un vecpuišu ballītes jau ir kļuvušas par neatņemamu kāzu sastāvdaļu, tādēļ Līgavām.lv piedāvā šī gada aktuālās tendences pirmskāzu ballīšu organizēšanā.

Foto OLIVER DE RICKE
Foto OLIVIER DE RYCKE

Visdažādākās meistarklases

Iespējams tādēļ, ka līgavai un līgavainim vēl pirms kāzām kaut kas ir jāiemācās, bet iespējams tādēļ, ka ir patiešām forši visiem kopā iemācīties, ko jaunu, pēdējo gadu laikā dažādas meistarklases ir patiešām viena no lielākajām tendencēm un pirmskāzu ballīšu aktivitātēm. Pie tam, kā līgavai, tā līgavainim. Piedāvājumu klāsts ir patiešām dažāds – sākot no kūku cepšanas, dejošanas un dziedāšanas līdz pat niršanas nodarbībām. Galvenais princips – iemācīties, ko jaunu, un, lai tas sakristu ar līgavas un līgavaiņa interesēm. Pēdējā laikā bieži izmantota ir gleznošanas meistarklase, kur mākslienieka pavadībā pati līgava (vai līgavainis – kādēļ gan ne?) uzglezno savu mākslas darbu – pie tam tas var tikt darīts ar mērķi vēlāk šo gleznu kā dāvanu pasniegt savam mīļotajam. Savukārt dizainere un par kroņu patronesi dēvētā Brigita Stroda līgavām piedāvā kroņu darbnīcas, kā rezultātā līgava var izveidot brīnišķīgu kroni, ko iespējams pat vilkt pie savas kāzu kleitas.

Kopīgas dziesmas ierakstīšana profesionālā studijā

Aizvien biežāk pirmskāzu ballītēs līgavas un līgavaiņa draugi vēlas radīt, ko paliekošu, ne tikai skaistas atmiņas. Dziesmas ierakstīšana profesionālā studijā varētu būt viens no veidiem, kā to paveikt. Šeit gan bez profesionāļa palīdzības neiztikt – vajadzēs kādu, kas palīdzētu gan dziesmas sarakstīšanā, gan pašā ieraksta procesā. Bet baidīties noteikti nevajag – pat ja jums šķiet, ka visiem jūsu draugiem uz ausīm uzkāpis lācis, vienalga dziesmas ieraksts var izvērsties par aizraujošu procesu ar lielisku rezultātu.

Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY
Foto MIKS ŠĒLS

Apvienotās ballītes

Šķiet, ka laiks, kad līgavai un līgavainim vienam no otra bija jāslēpj tas, kas notiek viņu ballītēs, zaudē savu norietu. Šobrīd modē ir rīkot apvienoto pirmskāzu ballīti kā līgavai, tā līgavainim. Īpaši tajos gadījumos, kad draugu loks abiem ir kopīgs. Un der atcerēties – jo vairāk cilvēku, jo lielāka jautrība, tā teikt, dubulto viesu skaitu un dubultosi arī jautrības līmeni.

Īpašais kokteilis

Vēl viens veids, kā pirmskāzu ballīti padarīt īpašu, ir izveidot pašiem savu unikālo kokteili ar oriģinālu nosaukumu. Te noteikti varat lūgt palīdzību kādam profesionālam bārmenim (vēl labāk, ja pirms tam sarīkojat meistarklasi kokteiļu pagatavošanā), kas palīdzēs ar īpašā kokteiļa sastāvdaļām, savukārt jūs varat izdomāt kokteiļa nosaukumu. Pie tam tas varētu kļūt par pāra īpašo kokteili arī vēlāk, rīkojot mājas viesības un citus pasākumus.

Ko vēlas līgava un līgavainis?

Rīkojot vecmeitu vai vecpuišu ballīti, der atcerēties, ka stāsts nav par draugiem, kas tās organizē, bet gan par pašu līgavu un līgavaini. Tādēļ svarīgākais noteikums ir vienmēr padomāt par to, kas patiks viņiem. Ja līgava ir mierīga būtne, diez vai viņa izbaudīs dažādus publiskus izaicinājumus. Iespējams viņai labāk piestāvēs kāds līgavas pirts rituāls, brauciens ar jahtu vai SPA apmeklējums. Turpretī, ja līgava ir sociāli aktīva būtne, iespējams būšana mierā un klusumā tiešām nav tas, kā viņa vēlētos pavadīt savu vecmeitu ballīti.

Foto LINDA LAUVA
Foto LINDA LAUVA
Foto KRISTAPS HERCS PHOTOGRAPHY / Kāzu rīkotājs CRYSTAL EVENTS
Foto KRISTAPS HERCS PHOTOGRAPHY

Saskaņoti tērpi un ziedu kroņi

Neatņemama vecmeitu un vecpuišu ballīšu tradīcija, kas šķiet nekad neizies no modes, ir saskaņoti tērpi un dažādi aksesuāri. Jā, patiešām, meitenēm aizvien aktuāli ir dažādi ziedu vainagi, bet puišiem – krekli ar uzrakstiem. Idejas un risinājumi, protams, ir dažādi, bet nenoliedzami – fotogrāfijās šie kopīgie elementi vienmēr izskatās labi.

Ballīte otrpus robežai

Mēs dzīvojam laikā, kad mums patīk ceļot. To saprot arī līgavas un līgavaiņa draugi, tādēļ pirmskāzu ballītes ārpus Latvijas robežām nezaudē savu aktualitāti arī šogad. Ja esat nolēmuši tieši par šādu risinājumu, tad gan viens no svarīgākajiem aspektiem ir ballītes budžets un jau iepriekš ir jāatrunā, vai esat gatavi paši segt visas izmaksas, kas saistītas ar līgavu vai līgavaini vai tomēr lūgsiet arī viņiem iesaistīties finansiāli.

1
MYPRINT

ligava (2)