DAILES TEĀTRĪ PIRMIZRĀDI PIEDZĪVOS LUGA “MĪĻĀKAIS”

DAILES TEĀTRĪ PIRMIZRĀDI PIEDZĪVOS LUGA

18. septembrī Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvos krievu režisora Genādija Ostrovska jaunuzvedums Mīļākais.

Genādija Ostrovska luga ir psiholoģiska drāma 2 daļās, kuru no krievu valodas tulkojusi Vija Vītola.

Čariševs ir profesors, lingvists. Vārdos viņš var izskaidrot visu pasauli. Taču viņš nav iedomājies, ka arī cilvēka dzīvei var būt apslēpta nozīme – tāpat kā vārdiem. Ka ilgus gadus viņam līdzās ir pastāvējusi vēl otra – cita, nezināma realitāte. Ar cilvēku viņam blakus kaut kas ir noticis, bet viņš to nav zinājis, nav jutis. Nu vairs nav, kam pajautāt, ar ko parunāt. Ja kāds visu paskaidrotu, viss nostātos savās vietās. Bet tagad uz pašu galveno dzīves jautājumu tā arī nav atbildes.

Šis ir dramatisks stāsts par divu vīriešu mīlestību pret vienu sievieti, kuras vairs nav un kura negribot tagad ir savienojusi viņu dzīves. Viņu pazīšanās sākas ar pamatīgu kautiņu un lamāšanos, kas transformējas savādās abpusējās vizītēs un atklātās pārrunās. Dīvains mīlas trīsstūris, kurā iztrūkst viena dalībnieka.

Pēc Genādija Ostrovska scenārija krievu kino režisors Valērijs Todorovskis 2002. gadā uzņēmis filmu Mīļākais ar Oļegu Jankovski un Sergeju Garmašu galvenajās lomās.

Scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone

Horeogrāfs – Kārlis Božs

Mūzikas konsultants – Juris Vaivods

Video mākslinieks – Artis Dzērve

Gaismu māksliniece – Jūlija Bondarenko

Lomās:

Intars Rešetins (Čariševs), Juris Žagars (Ivans), Elīna Vaska (Ļena, Čariševa sieva / Petja), Sarmīte Rubule (Vera, Ļenas draudzene), Dainis Gaidelis (Stasiks, Čariševa draugs), Mirdza Martinsone un Akvelīna Līvmane (Tantes), Aija Dzērve vai Kristīne Belicka (Stasika māte / Mūziķe / Jautra meitene / Studente), Anete Krasovska (Maša, Petjas draudzene / Jautra meitene / Studente / Mūziķe), Aldis Siliņš, (Kontrolieris / Izmeklētājs / Tenors / Strādnieks) un Rebeka Rēķe vai Eva Trapāne (Ivana meita).