IZVĒLAMIES KĀZU AKSESUĀRUS!

IZVĒLAMIES KĀZU AKSESUĀRUS!
Foto KRISTĪNE GRĪNVALDE rotas EVITA VILDE

Ikviena līgava vēlas būt skaistākā līgava pasaulē. Tieši tādēļ mēs piemeklējam skaistākās kleitas, labākās kurpes un greznākos aksesuārus. Mēs vēlamies būt skaistas sev un savam mīļotajam (un, protams, vēl tām 100 sejām, kas vēros mūs klātienē un tiem tūkstošiem, kas raudzīsies vēlāk sociālo tīklu bildēs). Gribēt būt skaistai ir tikai dabiski. Tādēļ šoreiz parunāsim par kāzu aksesuāriem un rotām – vai un kādus labāk izvēlēties.

Soulstones by Agnese Zeltiņa
Soulstones by Agnese Zeltiņa

Arī kāzu aksesuāru modē “čokeru” atdzimšana

Papētījām 2017. gada pasaules tendences kāzu rotu izvēlē. Modē ir viss – no klasiskiem sarkanā zelta aksesuāriem un pērlēm līdz estravagantiem auskariem ar dažādāko krāsu kristāliem. Tāpat arī rotās dominē aktuālais ombre (gluži tāpat kā nagu lakojumos un matu krāsojumos), kad aksesuāros izmantotas krāsu pārejas. Protams, kā jau kāzām piedienas – viss spīdīgais, mirdzošais un zaigojošais izcels jebkuru līgavu. Tā teikt – shine bright like a diamond (no angļu valodas – mirdzi spoži kā dimants).  Lai gan arī kāzu aksesuāru modē aktuāla ir ekstravagance, tomēr arī minimālisms ir nemainīga vērtība. Mūsdienu līgavas izvēlas tīras līnijas un nesamākslotību, piemēram, liekot smalku rokassprādzi, ko teju var pamanīt. Viena no pēdējā gada lielākajām modes aktualitātēm ir tā saucamo “čokeru” atdzimšana. Pie tam arī kāzu modē. Šīs kaklarotas izceļ kaklu, paspilgtina koptēlu. Kāzām piestāvēs eleganti un pat glamūrīgi čokeri no zelta, dažādiem dārgakmeņiem un kristāliem.

Breslava
Breslava
Breslava
Breslava

Drosmīgām līgavām – drosmīgi aksesuāri

Tikai līgavai darinātas rotas noteikti izcels viņas koptēlu. Par to pārliecināta arī dizainere Evita Vilde-Onzule, kas darina unikālas galvas rotas un citus aksesuārus. Viņa atzīst, ka katru gadu līgavas kļūst aizvien drosmīgākas, vēloties atšķirties. Bet drosmīgām līgavām veikalos nav plaša piedāvājuma, tādēļ kāzu aksesuāri nereti tiekot pasūtīti individuāli pie māksliniekiem dizaineriem. “Ja tās drosmīgās lietas pārdotos daudzos kāzu kleitu veikalos, tad arī topošās līgavas uz tām drosmīgajām lietām skatītos citādāk. Sievietes Latvijā ir drosmīgas, bet baidās riskēt, uztraucoties, ka aksesuāri viņām nepiestāvēs, vai to, ko padomās citi, ja uzvilkšu kaut ko ekstravagantu. Tieši tāpēc biežāk līgavas tomēr pieturas pie klasiskās kāzu kleitas un minimāliem aksesuāriem,” norāda Evita Vilde-Onzule. Tomēr viņa iesaka līgavām “riskēt” un būt drosmīgām. Ar aksesuāru izvēli nevajag steigties – vispirms vajag atrast savu īsto kleitu un tad piemeklēt atbilstošas rotas. Viņas zīmola rotas ir veidotas no dabīgiem materiāliem – pārsvarā spalvām.

Foto KRISTĪNE GRĪNVALDE
Foto KRISTĪNE GRĪNVALDE

“Spalvas ir tās, kas izgrezno putnu, un spalvu rotas līdz ar to vizuāli līgavu padara karalisku, greznu un īpašu. Es rotas izgatavoju pēc pasūtījuma, līdz ar to skatos, kas līgavai labāk piestāvēs,” stāsta dizainere.

Feather_crowns_0003
Foto KRISTĪNE GRĪNVALDE

Vispirms kleita, tad rotas

Līgavām jāņem vērā, ka kāzu aksesuāru izvēli lielā mērā nosaka gan līgavas kleita un kopējais kāzu stils, gan nereti arī valdošās tradīcijas un tuvāko cilvēku uzskati, kas būtu vai nebūtu pieņemami. Dizainere Evita Vilde – Onzule norāda, ka ar aksesuāru izvēli nevajag steigties – vispirms vajag atrast savu īsto kleitu un tad piemeklēt atbilstošas rotas.

Foto KRISTĪNE GRĪNVALDE
Foto KRISTĪNE GRĪNVALDE

“Ieteiktu sākumā iedomāties koptēlu, kādā vēlētos būt savā kāzu dienā, tad vērsties pie dizainera – šuvēja, un, kad kleita aptuveni gatava, tad var piemeklēt aksesuārus,” iesaka Evita.

Foto KRISTĪNE GRĪNVALDE
Foto KRISTĪNE GRĪNVALDE

Piemēram, brīvi krītošām kleitām varētu piestāvēt izsmalcināti juvelierizstrādājumi; greznākām kleitām – kāzu rotas un juvelierizstrādājumi ar lieliem akmeņiem, bet netradicionālākās līgavas, kas, piemēram, izvēlējušās etnogrāfiska stila kleitu, var spēlēties arī ar juvelierizstrādājumiem no akmeņiem un ādas, kā arī pielāgot stilistiski veidotus galvas kroņus, kas pēdējos gados guvuši lielu popularitāti.

Spalvu aksesuāri: Evita Vilde-Onzule

Galvas kroņi: Crown me, Brigita Stroda

Plastmasai labāk “nē”

Lai gan katrai līgavai ir tiesības (un arī pienākums) savā kāzu dienā izskatīties tā, kā pati vēlas un jūtas vislabāk, tomēr dizaineri visbiežāk iesaka kāzu dienā atturēties no plastmasas rotu izmantošanas. Tāpat vajag apdomāt rotu lielumu, līdz ar to ērtumu. Ja rotas ir pārlieku smagas, tad kādā brīdī līgavai tās var vairāk nešķist ērtas, un tās drīzāk kļūs par nastu, nevis prieka avotu. Un vēl viens priekšnoteikums – ja līgava visu mūžu bijusi ar rotām uz “jūs”, tad iespējams arī labāk sevi nevajag spiest pēkšņi izvēlēties, ko lielu un ekstravagantu. Ja līgava nejutīsies ērti un saskaņā ar sevi, tad aksesuāru izmantošana vairs lielu prieku nedos, un arī koptēls būs samocīts.

Skati kāzu rotu piedāvājumu šeit: KĀZU ROTAS

Lasi rakstu par galvas rotām šeit: GALVAS ROTAS KĀZĀS