Plānojam kāzas. Ar ko vajadzētu sākt?

Atbild pasākumu aģentūras CHOCOLATE EVENTS direktore Sindija Vilde-Spinga:

  1. Sākt ar sajūtu, kas rodas, kad katrs pāris iedomājās par savām ideālajām kāzām – ko viņi vēlas tajās redzēt, kur tās svinēt un kā tās izskatīsies (tēma, gadalaiks)?
  2. Ja svarīgākais izrādās, ka savās kāzās galvenais redzēt apkārt visus mīļos, tuvos un visādi citādi burvīgos cilvēkus, tad, vadoties pēc tā, ir jāsāk meklēt vieta, bet ja svarīgi ir kāzās līksmot kādā īpaši svarīgā vietā, tad viesu skaits tiek pielāgots vietas izvēlei. Tā var būt kāda muiža vai pils, kurā neietilpst vēlamais viesu skaits – vai tikpat labi kāzas uz ūdens, kur jahtā ir vieta 10 cilvēkiem  – vai arī kāzas uz kādas īpašas salas otrā pasaules malā, kur līdzi var paņemt tikai lieciniekus vai  braukt divatā. Vieta arī noteiks kāzu datumu (gan vēlamā ceremonijas vieta/gan kāzu svinību vieta). Turpretī, ja svarīgākais savās kāzās izrādās vizuālais/tematiskais noformējums, tad, vadoties pēc šī, ir jāatrod vieta un tam pakārtoti jāveido lūgto viesu saraksts.
  3. Ļoti svarīga nianse, bet ne pati svarīgākā ir kāzu budžets. Vienmēr jābūt gataviem, ka tas būs lielāks par plānoto summu, jo līdz pat kāzu dienai var rasties dažādas vēlmes, bez kurām tajā brīdī šķiet, ka nekādi nevar iztikt.
  4. Ja pārim ir svarīgi savās kāzās redzēt konkrēto fotogrāfu, video operatoru, kāzu vadītāju un muzikālo grupu, tad to vajag darīt pēc iespējas ātrāk – tiklīdz ir zināms kāzu datums, lai nebūtu šaubu, ka viņi būs. Ir pat  jaunie pāri, kuri pakārto savu kāzu datumu konkrētajiem māksliniekiem, kuru vēlas redzēt savās kāzās.
  5. Arī kāzu tērpu jāsāk meklēt/ pasūtīt pie šuvējas un izvēlēties pēc iespējas ātrāk, bet atcerēties, ka kāzu gatavošanās process var radīt acīm redzamas ķermeņa uzbūves izmaiņas.
  6. Ielūguma dizaina izstrāde un ražošana – atceramies, ka ielūgums ir pirmais vēstnesis par kāzām, tādēļ tam noteikti ir jāatbilst kopējai kāzu tematikai un jāiekļauj pēc iespējas vairāk informācijas, lai viesiem nevajadzētu kāzu dienā zvanīt un traucēt jauno pāri.
  7. Pie ielūgumu pasniegšanas – laicīgi uzrunāt potenciālos vedējus/lieciniekus, lai varētu saprast, cik lieli palīgi viņi būs kāzu organizēšanā, saprotot, vai paši tiks galā ar kāzu organizēšanas jautājumiem, vai būs nepieciešama palīdzība no aģentūras.