Kādas iespējas ir laulības reģistrācijai svētdienā, bez ceremonijas?

Labdien! Gribētu uzzināt, kādas iespējas ir laulības reģistrācijai svētdienā, bez ceremonijas? Cik rakstu uz Dzimtsarakstu nodaļām, tā saņemu atbildi, ka neviens nestrādā? Vai ir kādam šāda pieredze? Kā, lai reģistrēju laulību svētdienā? Ko man iesākt?

Atbild Inga Bērziņa / Bannté
“Neesmu ar šādu situāciju saskārusies, taču visticamāk laulību jāreģistrē attiecīgi dienā, kuru piedāvā dzimtsarakstu nodaļa, bet mācītājs tad iesvēta laulību svētdienā. Loģiski domājot, mēs taču arī uz lielveikalu nevaram aiziet kaut ko nopirkt pēc darba laika. Katrai iestādei ir darba laiks, ar ko attiecīgi jārēķinās.”
Ir dzimtsarakstu nodaļas, kas piedāvā reģistrēt arī laulību svētdienā, bet jārēķinās, ka svētdienā un svētku dienās samaksa būs lielāka. Piemēram, Mālpilī laulības reģistrācija svētdienā vai svētku dienās maksās 100 EUR: http://www.malpils.lv/pub/?id=322 
Atbild kāzu rīkotāja Gunta Skalberga aģentūra Pop Up Sense
Runājot par oficiālu laulību reģistrēšnu svētdienā, tā nav ikdienišķa situācija, jo oficiālās iestādes strādā no pirmdienas līdz sestdienai un reģistru var veikt tikai darba laikā. Šādās situācijās pāris parasti izvēlās juridisko pusi sakārtot pirms tam (sarakstoties bez ceremonijas), bet izvēlētajā datumā veikt skaistu ceremoniju ar solījumu došanu. Taču, kas neriskē, tas nedzer šampanieti! Iesaku pārim uzreiz napadoties. Vispirms vajadzētu izvēlēties vairākas vietas, kurās veic laulību reģistrāciju (ar to domāju ģeogrāfisko lokāciju), kas būtu pimērota jūsu kāzu dienas pārējiem notikumiem. Tad veikt individuālas sarunas klātienē ar tā reģiona DzN cilvēkiem un iespējams vienoties par individuālu pakalpojumu. Jārēķinās, ka šī ir nestandarta situācija, līdz ar to par izmaksām jāvienojās personīgi. Darba dienā DzN izbraukuma ceremonija izmaksas ir sākot no 150 EUR stundā.
Saviem pāriem vienmēr iesaku sirdsmieram padomāt par plānu B. Šajā gadījumā, ja vēlmi reģistrēt laulību svētdienā nosaka īstais datums pēc numeroloģijas, mans ieteikums būtu pameklēt tikpat labu datumu citā nedēļas dienā. Tas gadījumam, ja tomēr neizdodas vienoties par oficiālu sarakstīšanos svētdienā.