Cik izmaksā dziesma, ko vēlētos dzirdēt savās kāzās, taču tā ir ārpus mūzikas grupas repertuāra?

“Mēs ar grūtībām atradām muzikantus savām kāzām šī gada jūlijā. Apstājāmies pie kāzu plānotājas ieteiktā Mika Dukura. Tā kā līgavainis ir no Dānijas un publika mums ir 80% internacionāla, vajadzēja grupu, kas dzied angļu mēlē. Būs daudz cilvēku no Dānijas, tādēļ bija laba doma palūgt mūziķiem nospēlēt seno Dānijas Eirovīzijas dziesmu Fly On the Wings of Love. Tāds bija priekšnosacījums, kad kāzu plānotāja meklēja muzikantus. Tagad reāli divus mēnešus pirms kāzām plānotāja atraksta, ka Dukurs ar muzikantiem esot informējuši viņu, ka viņiem ir savs repertuārs un jebkura dziesma, ko mēs kā pāris vēlētos ārpus repertuāra maksā 200 EUR. 200 EUR?! Kā tad paliek ar pirmo deju, valsi? Nez vai tas ir jebkurā repertuārā, vai tie atkal būtu 200 EUR pa virsu? Es pirmo reizi dzirdu šādas summas, un mēs HAY maksājam, lai dzirdētu viņu mūziku, vai tas tik tiešām ir dzirdēts, ka pāris palūdz saviem mūziķiem nospēlēt sev mīļu dziesmu, tie ir šadi simti eiro?”

Atbild Dace Miezīte, Kāzu Aģentūra

Skaista ideja par dziesmu, kas atpazīstama abām tautībām. Kāzu Aģentūras praksē neesam saskārušies ar situāciju, kad mūziķi prasa papildus honorāru par dziesmas mācīšanos. Vienīgais nosacījums vairākumam mūziķu ir īpašo dziesmu laicīga pieteikšana, kas nozīmē, ka nevar sezonā, piemēram jūlijā lūgt, lai iemācās jaunu dziesmu. Jāatzīmē, ka neesmu strādājusi ar konkrēto mūziķi un nezinu viņu nosacījumus. Profesionāls organizators jums jau sākotnēji pasaka, kādi ir pakalpojumu sniedzēju nosacījumi, tāpēc arī izmantojot kāzu plānotāju ir iespēja izvairīties no līdzīgām situācijām. Jūsu situācijā vienīgais, uz ko varat balstīties ir noslēgtais līgums ar mūziķiem.

Mans personīgais ieteikums: ieplānojiet mūziķus vai DJ līdz rītam – dāņu viesi parasti ballējas un dejo ilgāk par latviešiem. Jums noteikti būs jautras kāzas!