KĀZAS AUGSTĀS MODES STILĀ

KĀZAS AUGSTĀS MODES STILĀ

Katrā modes nedēļā tieši kāzu kleitas ir skates gaidītāka daļa. Nesen notikušās modes nedēļas skates Parīzē deva ieskatu, kādas kleitas dominēs 2016. gada pavasara/vasaras kāzu kleitu kolekcijās. Tās variē no vienkāršiem siluetiem Christian Dior kleitās, Chanel līgavām japāņu dārzos līdz pat Giambattista Valli ar tillu klātajām līgavas kleitām.

KĀZU KLEITU TOP TENDENCES 2016.GADĀ

KRĀSAS – pasteļi, zelts, sudrabs, baltā un melnā saspēle
GARUMS – maxi, mini, midi – īpašs akcents saīsinātai kleitas priekšējai daļai, kas aizmugurē pagarinās
DEKORĀCIJAS – ziedu aplikācijas, spalvas, mežģīnes, izšuvumi
MUST HAVE – caurspīdīgums un dziļi izgriezumi, atsegta plecu vai gurnu daļa
KLASIKA – greznas princešu kleitas ar apjomīgiem virsvārkiem
JAUNUMS – karaliski apmetņi, kas saplūst ar kleitu un rada plīvura efektu
DIVDAĻĪGI TĒRPI – tops kombinācijā gan ar svārkiem, gan biksēm
STILS – boho, grieķu dieviete, izteikts individuālisms
GALVAS ROTAS – kroņi, stīpiņas

ALBERTA FERRETTI

ALBERTO FERRETTI
ALBERTA FERRETTI

Iedvesmojoties no Salvadora Dali un amerikāņu modernisma mākslinieka Mena Reja mūzas Marčesas Luisas Kaseti- Alberta Ferretti modes nams, radot savus tērpus, vēlējies atjaunot 20.gadsimta aristokrātu luksusa dzīves veidu. No ekstravagantiem materiāliem un Baroka laika rakstiem, šī kolekcija liek iejusties retro stilā. Tieši šādu sajūtu rada arī šī mežģīnēm bagātīgi klātā, viegli caurspīdīgā kāzu kleita.

ALEXIS MABILLE

ALEXIS MABILLE
ALEXIS MABILLE

Dizaineris atklāja augstās modes skati piedāvājot divdaļīgu tērpu no baltas smokinga stilistikā ieturētas žaketes un svārkiem no spalvām. Šajā stilā, kas tika ieturēts visā kolekcijā,  tika kopā savienots sievišķīgais un vīrišķīgais kombinācijā ar klasiskiem piegriezumiem.

AOUADI

AOUADI
AOUADI

Liekot uzsvaru uz caurspīdīgumu un dabu, Aouadi atrādīja izteikti sievišķīgas un seksuālas kleitas. Tērpos dominēja mežģīnes un lureks, kas radīja plūstoša ūdens iespaidu.

ATELIER VERSACE

ATELIER VERSACE
ATELIER VERSACE

Liekot īpašu uzsvaru uz grafiskiem piegriezumiem un provokatīvu estētiku, Donatellas Versačes augstās modes pavasara/vasaras 2016 kolekcija bija vēl seksapīlāka nekā parasti. Kāzu kleita bija veidota ar īpaši dziļu izgriezumu gan dekoltē zonā, gan mugurpusē un to papildināja spilgti dzeltena kakla rota.

CHANEL

CHANEL
CHANEL

Modes nams Chanel tiek uzskatīts par vienu no vadošajiem Francijas modes namiem un ir nepārspējams līderis kāzu kleitu radīšanā. Nama dizaineris Karls Lāgerfelds no jauna pārsteidza pavasara/vasaras 2016 kāzu kleitu modi ar tērpu, kas bija dekorēts ar smalku ziedu rakstu un fliteriem. Modelei Mikai Arganarazai bija atsegta plecu daļa un tērpu papildināja karalisks apmetnis, kas radīja plīvura efektu.

CHRISTIAN DIOR

CHRISTIAN DIOR
CHRISTIAN DIOR

Pēc modes nama galvenā mākslinieka Rafa Simona aiziešanas no šī amata,  pavasara/vasaras 2016  augstās modes kolekcijas veidošanu pārņēma Christian Dior radošā komanda. Atveidojot Francijas augstās modes stila paraugu, dizaineri skatē atrādīja romantiskus siluetus un eksperimentus ar retro piegriezumiem un modernām detaļām. Asimetriski piegriezumi, atkailināta roku un plecu daļa, ieturēta minimālisma stilā.

ELIE SAAB

ELIE SAAB
ELIE SAAB

Modes dizainera Elie Saab vārds arī šajā skatē saistījās ar eleganci, šarmu, spīguļiem. Saviem tērpiem viņš izmantoja vienmēr veiksmīgo kombināciju – mežģīnes, tillu, spalvas un bārkstis.

GIAMBATTISTA VALLI

GIAMBATTISTA VALLI
GIAMBATTISTA VALLI

Giambattista Valli pavasara/vasaras modes kolekcija ir atsaukšanās uz ziediem, kas ir redzami Luksemburgas dārzos, Parīzes pilīs un Tuilerie dārzā, kas atrodas Francijā. Tas atspoguļojās krāšņajos ziedu motīvos, kas dominēja visā kolekcijā, un garajā, ar baltu tillu veidotajā kāzu kleitā. Svārku daļa tika apzināti veidota ļoti apjomīga, bet kleitas augšdaļa izšūta un vienkārša.

GIORGIO ARMANI PRIVE

GIRGIO ARMANI PRIVE
GIRGIO ARMANI PRIVE

Armani modes nams savā pavasara/vasaras modes kolekcijā izcēlās ar neparastiem krāsu salikumiem – violeto un balto apvienojumā ar moderniem piegriezumiem.

RALPH & RUSSO

RALPH & RUSSO
RALPH & RUSSO

Britu modes nams Ralph & Russo savas kleitas veidoja pasteļtoņos un kā akcentus izmantoja tillu un zīdu. Kleitas bija krāšņi rotātas un tās papildināja apmetņi un brīvi krītošas piedurknes, kas radīja īpaši svinīgu, viduslaiku stilistikā ieturētu tēlu.

SHCIAPARELLI

SCHIAPARELLI
SCHIAPARELLI

Vieglums un caurspīdīgums, pasteļa toņi un krāsainas apdrukas bija akcenti, kas dominēja Schiaparelli 2016. gada pavasara/vasaras kleitu kolekcijā. Šī modes nama kleitas sniedzās līdz zemei un tika papildinātas ar juvelieru rotām.

STEPHANE ROLLAND

STEPHANE ROLLAND
STEPHANE ROLLAND

Stephane Rolland modes nama mērķauditorija jau vairākas sezonas ir tuvie austrumi. Šī reģiona sievietes ir sajūsmā par šī modes nama radīto franču šiku un glamūrīgumu. Tas bija redzams arī šīs modes skates modeļiem- augumu izceļošajai baltajai, elegantajai kāzu kleitai ar ziedu apmetni un zelta toņos ieturētajai kleitai ar melno jostu.

ULYANA SERGEENKO

ULYANA SERGEENKO
ULYANA SERGEENKO

Tām līgavām, kuras saista Krievijas vēriens un šiks, pavasara/vasaras augstās modes nedēļa ļāva ieskatīties arī Uljanas Sergenko dizainos mūsdienu sievietēm. Kleitas raksturoja viegla seksualitāte un karaliskums. Tās tika veidotas no zīda un akcentiem tika izmantotas melnas un baltas cepures un zābaki.

VALENTINO

VALENTINO
VALENTINO

Valentino pavasara/vasaras 2016. gada augstās modes kolekcijā Romas dieviete satikās ar austrumniecisko. Tā īsi var raksturot šī modes nama jaunākās kāzu kleitas. Dizaineri bija iedvesmojušies no izstādes Metropolitēna muzejā “Ķīna:caur palielināmo stiklu” un tas atspoguļojās arī kāzu kleitās. Tām tika izvēlēts asimetrisks piegriezums un atsegti pleci. Tērpos dominēja baltais apvienojumā ar zelta, sudraba vai bronzas krāsām.

VIKTOR & ROLF

VIKTOR & ROLF
VIKTOR & ROLF

Sievietes un vīrieša tēls, radošā izpildījumā. Jaunlaulātie – pāris, katrs ar savu personību un individualitāti.

ZUHAIR MURAD

ZUHAIR MURAD
ZUHAIR MURAD

Libāniešu izcelsmes modes dizainera Zuhair Murad pavasara/vasaras modes kolekcijas modeļi izcēlās ar romantismu un greznām princešu kleitām ar apjomīgiem virssvārkiem. Daudz izmantoti ziedu motīvi un dažādu audumu apvienojums.

Foto: VOGUE publicitātes materiāli