Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZAS JEBKĀDOS LAIKAPSTĀKĻOS

KĀZAS JEBKĀDOS LAIKAPSTĀKĻOS

Sabīne un Mārtiņš ir pierādījums tam, ka nav svarīgi, kādos laikapstākļos notiek kāzas, nozīmīga ir tikai viena lieta – pareizā attieksme pat pret visu šķietami nepareizo un neplānoto. Un, protams, arī komanda, kas ikvienu laikapstākļu kataklizmu spēj pārvērst labākajā iespējamā risinājumā.

Ideālā šķūņa meklējumos

Jau sākot plānot kāzas, Sabīne un Mārtiņš zināja, ka vēlas savus jāvārdus teikt dabā, pie jūras, kas abiem ir ļoti īpaša vieta. Abi gan dzīvoja un satikās pie jūras, gan saderinājās un regulāri atzīmē tur savus kopīgos svētkus.

“Tā kā nevēlējāmies kāzas svinēt ne muižās, ne pilīs, tad jau aptuveni gadu pirms kāzām sākām meklēt kāzu ideālo lokāciju. Mums bija skaidrs, ka vēlamies mazas un vienkāršas svinības. Ideālā gadījumā cerējām atrast kādu šķūni pie jūras, bet, ja tas neizdotos, tad svinēt īrētā baltā teltī. Apbraukājām daudzas piejūras vietas, un galu galā atradām ideālo šķūni jūras krastā,” stāsta Sabīne.

Brāzmainais vējš ievieš korekcijas

Rīkojot kāzas, daudzas lietas ir iespējams izplānot, bet laikapstākļi nav viena no tām.

Neskatoties uz negaidītajiem laikapstākļiem un lielo vēju, Sabīnei un Mārtiņam laulību ceremonija bija pats īpašākais mirklis kāzās. Tā kā abu kāzu dienā vējš brāzmās sasniedza pat 31 m/s, tad iepriekš plānotā ceremonijas vieta bija jāmaina.

“Sākotnēji kāzu ceremonija bija paredzēta ar skatu uz jūru, bet nolēmām to pārcelt uz netālu esošo pļavu, kurā bija gara, slapja zāle. Lai gan tāpat vējš bija ļoti stiprs, mūsu kāzu ceremonija šķita ļoti mīļa un patiesa.

Kāzu viesi turēja mūziķu notis, lai vējš tās neaizpūš, bet Mārtiņš lielāko ceremonijas daļu bija mani apskāvis un, pārsteidzoši, bet nevienam no mums nebija pārāk liels satraukums, tāpēc mēs spējām kāzu ceremoniju izbaudīt,” savu kāzu ceremoniju atceras Sabīne.

Vēja dēļ kavē kāzu ceremoniju

Laikapstākļu dēļ Sabīnei un Mārtiņam neizdevās iekārtot apkārtni tā, kā bija plānots. “Mums neizdevās apkārtnes iekārtošana ar vietiņām, kur viesiem baudīt saulrietu un pasēdēt, tāpat nevarējām visu izdekorēt ar lampiņām, jo tās uzreiz tiktu aizpūstas prom, tādēļ visiem viesiem vajadzēja nedaudz saspiesties šķunītī, kurā, starp citu, vējš ar kādu no jūras parautu akmeni izsita logu 20 minūtes pirms viesu ierašanās.

Tāpat neizdevās vedēju ieplānotā mičošana, ko viņi ātri un veiksmīgi pārplānoja, arī kāzu fotosesija bija salīdzinoši īsa laikapstākļu dēļ, bet es pati kavēju kāzu ceremoniju aptuveni 20 minūtes, jo pa ceļam uz svinību vietu bija nogāzies koks pāri ceļam – tomēr neviena no šīm lietām neko nemainīja tajā, ka savu kāzu dienu izbaudījām pilnībā.

Neskatoties ne uz ko, sajūtu līmenī kāzu diena izdevās kā iecerēta, jo mēs izdarījām pašu svarīgāko – salaulājāmies.

Viss pārējais, kas nogāja greizi, patiesībā nav svarīgi, jo galvenais ir, cik laimīgi esam kopā. Neskatoties uz to visu, es nemainītu neko! Ne vietu, ne laikapstākļus, neko! Jo tas viss bija vienreizēji un īsti, tāpat kā pati dzīve,” smaidot stāsta Sabīne.

Nav jēgas satraukties par sīkumiem

Pāriem, kas vēl tikai gatavojas savām kāzām, Sabīne un Mārtiņš iesaka atrast vislabākos palīgus – vedējus vai profesionālus kāzu rīkotājus, bet galvenais – cilvēkus, uz kuriem paļaujaties.

“Neuzņematies par daudz. Dariet tieši tā, kā jums patīk, un viss izdosies. 

  1. Mūsu vedēji bija mūsu labākie draugi, kuri noteikti bija satraukušies vairāk par mums un ļāva mums justies labi mūsu dienā. Tie bija tie cilvēki, kas kopā ar dekoratori un ēdinātāju piedzīvoja vētras postījumus un bija seku likvidētāji īsi pirms viesu ierašanās.
  2. Otrkārt un tikpat svarīgi ir saprast, ka nav jēgas satraukties par sīkumiem un lietām, ko nav iespējams kontrolēt, tai skaitā, laikapstākļiem,” iesaka Sabīne un Mārtiņš.
Foto: UĢIS BRĀLĒNS
Dekorācijas: LIENE SMELTERE-KIECE
Citi Raksti