KĀZU TENDENCES 2016

Kāzu svīnību stils
Foto BRIINUM'S WEDDINGS

Kāzu sezona 2016 ir jaunām tendencēm bagāta. Dažu no tām aizmetņi bija jau manāmi iepriekšējos gados un nu ir ieguvuši pārliecību, citas šķiet vēl pavisam svaigas un noteikti attīstīsies vēl arī nākamajās sezonās. Skatāmies, ko 2016. ierakstīs kāzu aktualitāšu vēstures grāmatā!

KĀZU STILS

Boho šosezon patiešām ir top tendence. No sezonas uz sezonu tas ir lēnām zadzies klāt un nu jau pilntiesīgi iekarojis modīgākā kāzu stila 2016 titulu. Kas atšķir šīs sezonas boho no iepriekšējām sezonām? Tas ir au-ten-tis-kums. Modē ir īstais, hipiju laiku boho ar svinību vietā uzslietām teltīm, ugunskuru, pikniku uz sedziņām, gariem koka galdiem un koka krēsliem un kičīgām dekorācijām, līgavām pienākas lielas, izteiksmīgas rotas, ziedu vainagi, nekārtīga bize un basas kājas, līgavas māsām – atšķirīgas, savstarpēji vizuāli nevienotas kleitas. Kopējais iespaids – viegli un bez piepūles, uzrunas forma – neformāla, fonā 70. gadu mūzika. Starp citu, garie galdi un sajūta kā mājās vispār ir pēdējo divu sezonu atkal atgriešanās modē. Zelta un sudraba krāsu vietā šogad izmanto ļoti aktuālo vara krāsu (copper).

Foto HOLD ME PHOTOGRAPHY / http://www.holdme.lv
Foto HOLD ME PHOTOGRAPHY / www.holdme.lv

KĀZU KLEITAS

Daudz patiesi oriģinālu jaunumu 2016. gadā ir kāzu kleitu modē. Tendence sadalīt kāzu tērpu divās vai vairākās daļās – ar atsevišķu augšu (topiņa vai viegla džempera veidā) un svārkiem vai biksēm aizsākās jau pagājušajā gadā, iedvesmojoties daļēji no vieglprātīgās vasaras jauniešu modes, daļēji no vienmēr stilīgās Olīvijas Palermo, kas kāzu kleitas vietā savā lielajā dienā vilka trīsdaļīgu tērpu – vieglu džemperi, šortus un tiem pa virsu kuplus, caurspīdīgus svārkus. Šo ideju ar lielāko prieku uzķēra kāzu modes dizaineri, radot vienu par otru iespaidīgākus variantus tērpiem ar atsegtu vidukli. Šādā tērpā līgava izskatās ne vien modīga, bet arī meitenīgi koķeta un nedaudz izaicinoši sievišķīga. Tiek piedāvātas arī stilīgas variācijas ar baltiem kāzu bikškostīmiem plašā gaumes amplitūdā no mežģīņotiem līdz pavisam formāliem, vīriešu tipa uzvalkiem. Ar krāsainām kāzu kleitām pasaules kāzu modē nu jau sen nevienu nepārsteigsi, tomēr šajā sezonā vērojama izteikta tendence uz metāliskiem toņiem un zilo krāsu.

Pievēršoties detaļām, jāsaka, uzmanības vērti jaunumi ir sagaidīti arī te. Dizaineri ir nopietni pievērsušies kleitu piedurknēm – tās tagad modē ir garas – vai nu platas un caurspīdīgas, vai pieguļošas mežģīnēs. Droši var teikt, ka superaktuāls šobrīd ir dziļš V-veida kakla izgriezums un pavedinoši izgriezumi kleitas vidukļa zonā (tā saucamie cutouts).

Jaunām vēsmām ienākot, pozīcijas neatstāj arī nu jau vairāku sezonu gaitā pārbaudītas vērtības – Lielais Getsbijs jeb 1920. gadu glamūrs šogad ir iemiesojies bārkstīs un spalvās – šis tas no ballīšu stila.

Vēsā laikā kāzu dizaineri bolero jaciņas un mēteļus piedāvā aizvietot arī šajā sezonā aktuālajiem apjomīgajiem džemperiem, kas no aukstuma pasargā arī kaklu – stilīgi un omulīgi, un ļoti piemēroti Latvijas mūždien neparedzamajiem laikapstākļiem.

Kleitu tēmu noslēdzot, atzīmēsim, ka arvien populārāka kļūst nu jau trešās kāzu kleitas izmantošana – viena ceremonijai, viena svinībām un viena karstām dejām līdz rītam.

SINĪBU VIETAS

Jaunākā tendence ir rīkot kāzu svinības iepriekš kāzām netipiskās vietās – muzejos, botāniskajos dārzos, drupās, kādreizējos amfiteātros un vienkārši skaistās vietās dabā – ar skatu uz ūdenskritumu, kalna nogāzē, pludmalē. Šādās vietās uzsvars tiek likts uz apkārt valdošo skaistumu vai pagātnes noskaņu, tādēļ vēlams nepārcensties ar mākslīgām dekorācijām, kas te nu būs nevietā.
Šādas vietas ir atrodamas arī Rīgā! Ieskaties Līgavām.lv izveidotajā oriģinālu Rīgas svinību vietu apskatā. (Skat.rakstu – Kāzas & lielpilsēta).

Foto HOLD ME PHOTOGRAPHY / http://www.holdme.lv
Foto HOLD ME PHOTOGRAPHY / www.holdme.lv

LĪGAVAS PUŠĶIS

Modē joprojām ir izmantot sezonālos ziedus, taču kaut kas jauns ir veids, kādā tie tiek salikti kopā. Līgavas pušķim (atceramies augstāk minēto boho stilu) šosezon ir jābūt kā līgavas matiem vējā izspūrušiem. Jārada gaumīga nevīžīguma sajūta – tā it kā ziedi tikko steigā pļavā vai dārzā saplūkti un kopā salikti.

Foto BRIINUM'S WEDDINGS
Foto BRIINUM’S WEDDINGS

DEKORI

Dekoru modē ir īpaši izdalāmas trīs tendences.

Joprojām tiek izmantoti zelta krāsas dekori (lai arī pamazām tos aizstāj aktuālais vara tonis, pozīcijas vēl izdodas saglabāt arī zeltam). Tā kā daba neapšaubāmi ir viena no šīs /un arī dažu iepriekšējo/ sezonu tēmām, tiek izmantoti dabas materiāli – koku lapas, čiekuri, ziedi, nopūsti ar zelta krāsu un kombinēti ar zemes toņu dekoriem un meža elementiem.

Turpinot par dabu, patiesi iecienīti dekoros ir zaļumi (tai skaitā, garšaugi, kā rozmarīns un piparmētras, citronu lapas, efejas, magnoliju lapas, papardes utt.) – ar tiem izgrezno teju visu iespējamo – no galda kompozīcijām līdz jaunā pāra krēsliem, svinību vietas griestiem un pat kāzu tortei.

Savukārt papīra aksesuāros – ielūgumos, galda kartēs, ēdienkartē u.c. – aktuāli ir akvareļi, kas rada brīvi radošu, ļoti romantisku un jauneklīgu noskaņu.

Foto BRIINUM'S WEDDINGS
Foto BRIINUM’S WEDDINGS

ĒDIENA STACIJAS

Saldumu galdi lēnām aiziet nebūtībā un nu jau ir vairāk pagātnes atribūts nekā mūsdienīga kāzu odziņa. Jaunie pāri sapratuši, lai cik salda būtu viņu mīlestība, viesiem tas nav jāizjūt tik burtiski. Tā vietā iecienīti kļūst citu, nesaldu ēdienu galdi jeb mazas stacijas katra ar savu tēmu. Vīna un siera galdiem šī nu jau arī vairs nav pirmā sezona, tāpat arī augļu galdam, kaut kas svaigāks ir marinētu dārzeņu un citu mājas gardumu galdi, kādas valsts virtuves tematiskās stacijas (itāļu, franču, austrumu) un jebkas cits, ar ko jaunais pāris vēlas pārsteigt vai iepazīstināt savus viesus.