Kinofilma “PAR MĪLESTĪBU” festivālā Baltijas Pērle

Kinofilma

23. septembrī plkst. 21.00 Kino Splendid Palace lielajā zālē festivāla Baltijas Pērle ietvaros būs iespēja baudīt Krievijas mākslas darbu filmā Par mīlestību.

Mīlestība – tas ir viss. Un tas ir viss, ko par to zinām.

Maskavas Dekamerons, kas apvieno piecas noveles par mīlestību, piecus pārgalvīgus sižetus, kas attīstās kā patstāvīgi, savstarpēji nesaistīti stāsti, saslēdzoties traktātā par mīlestību Renātas Ļitvinovas graciozi debešķīgajā izpildījumā.

Daudzslāņains, atklāts, tēlaini piesātināts stāstījums, kas ataino dzīvi visā tās sarežģītībā – ar laimīgiem un skumjiem brīžiem. Ik kadrs burtiski elpo mīlestībā. Vitāls un dažbrīd pat huligānisks dzirkstošas iztēles kino, kas notur skatītāja uzmanību no pirmā līdz pēdējam kadram, ieskaitot ļoti smieklīgos beigu titrus.

Vēlreiz Par mīlestību – vizuāli drosmīgi un gudri, atjautīgi un paradoksāli, asprātīgi un erotiski. Filmā, gluži kā mīlestībā, azartiski savijušās skumjas un ironija, dzēlīgi satīriski ieskicējumi un cēlā melanholija, animēti iestarpinājumi un tieši Instagram vēstījumu ielaidumi, mūsdienīgi muzikālie ritmi un mūžīgā mīlestības melodija. Kopainā reibinošs ekrāna kokteilis, apburoša mīlas dzira, kas, apejot galvu, trāpa tieši sirdī. Kā jau īstā mīlas stāstā pieklājas.

Krievija, 2015, 115 min
Režisors: Anna Melikjana
Lomās: Renāta Ļitvinova, Vladimirs Maš¬kovs, Mihails Jefremovs, Jevgeņijs Ciganovs, Ravšana Kurkova, Marija Daņiļuka, Aleksejs Fiļimonovs, Jūlija Sņigira, Marija Šalajeva, Aleksandrs Bortičs

VIENĪGAIS SEANSS.
FILMA TIKS DEMONSTRĒTA ORIĢINĀLVALODĀ.
Oriģinālvaloda: krievu

Biļešu iepriekšpārdošana sākās 10. augustā.
Biļetes var iegādāties k/t Splendid Palace, SIA Biļešu Serviss tirdzniecības tīklā.
K/t Splendid Palace kasēs tirgo biļetes uz visiem festivāla kino seansiem, kā arī piedāvā detalizētu informāciju par festivāla kino programmu un īpašajiem notikumiem.

Baltijas pērle ir viens no senākajiem kino festivāliem Baltijas valstīs – tas aizsācies 1993. gadā un uzskatāms par vērienīgāko un nozīmīgāko kino notikumu Latvijā.

Baltijas pērle ir iemantojusi savu labo slavu un skatītāju atzinību, izrādot jaunākās neatkarīgā kino filmas, pasaules kino klasiku un dižo režisoru retrospektīvas. Piedāvāto filmu klāsts tiek rūpīgi izvēlēts no Eiropā visaugstāk vērtēto kino festivālu programmām, ņemot vērā kino profesionāļu, kritiķu un auditorijas viedokli.

No 2004. gada Baltijas pērle ir atteikusies no konkursa programmas, žūrijas un balvām, formāta ziņā kļūstot par festivālu festivālu – programmā akcentētas lielākajos starptautiskajos kino forumos godalgotās filmas, tiek atklātas jaunas personības Eiropas kino un sniegta iespēja noskatīties atjaunotos kino šedevrus programmā Pasaules kino klasika.

Katru gadu festivāls rīko seminārus un meistarklases profesionāļiem un kino cienītājiem no Baltijas un Austrumeiropas valstīm. Festivāla viesu vidū bijuši tādi slaveni Eiropas aktieri un režisori kā Kšištofs Zanussi, Klauss Marija Brandauers, Folkers Šlēndorfs, Pīters Grīnevejs, Maksimilians Šells, Verners Hercogs, Maikls Jorks, Andrejs Končalovskis, Aki Kaurismeki, Aleksejs Germans, Patriss Šero, Ištvans Sabo, Irži Mencels, Margarēta fon Trota, Ježi Hofmans.

Nozīmīgas diskusijas, īpašie pasākumi festivāla viesiem, kā arī sociālie un izglītojošie projekti ir neatņemama daļa no festivāla programmas.

Vairāk informācijas: www.balticpearl.lv