Kinofilma “PĒTERBURGA. TIKAI AR MĪLESTĪBU” festivālā Baltijas Pērle

Kinofilma

23. septembrī plkst. 17.00 Kino Splendid Palace lielajā zālē festivāla Baltijas Pērle ietvaros būs iespēja baudīt Krievijas mākslas darbu filmā Pēterburga. Tikai ar mīlestību.

Es eju cauri mūžīgajai pilsētai,
kur nami skandina, lai upe turas,
šalc lapotnes un milzum lielā korī
es saku tev: tā visa dzīve!
Josifs Brodskis

Atzīšanās mīlestībā vienai no skaistākajām pilsētām pasaulē – Sanktpēterburgai. Septiņas aizkustinošas, talantīgas, patiesas un cita no citas atšķirīgas kino noveles stāsta par Ziemeļu Venēciju, un tās visas caurstrāvo īpašā, tikai Pēterburgai raksturīgā noskaņa.

Izsmalcinātā sieviešu rokrakstā tapušais kino almanahs ar ielūkošanos personīgajās attiecībās, iemīlēšanos, pagātni un tagadni, šaubām un ticību, romantiku un nejaušībām, neizskaidrojamiem notikumiem un cerībām vēsta, ka brīnumi sastopami ik uz soļa.

Ikvienā kadrā var saklausīt, kā sitas tās varoņu sirdis: maigi, spēcīgi un kaislīgi. Vai arī dzirdams, kā dzidrajā rudens gaisā, kas ar sudrabainu dūmaku pārklāj mūžīgās pilsētas tiltus un kanālus, skan skaudra vientulība. Vai arī pienbaltās bezzvaigzņu naktis maigi apskauj dusošos namus, kas spoguļojas Ņevas tumšajos ūdeņos, bet krastmalu ietvarā stāv bezkaislīgie sargi – sfinksas.

Un tas viss ar mīlestību, kas apvieno un satuvina, palīdz pārvarēt nošķirtību, bet tajā pašā laikā ļauj mums palikt tādiem, kādi esam. No Pēterburgas ar mīlestību.

Krievija, 2016, 111 min
Režisori: Renāta Ļitvinova, Avdotja Smirnova, Anna Parmasa, Natālija Kudrjašova, Aksiņja Goga, Natālija Nazarova, Oksana Bičkova
Lomās: Poļina Kutepova, Anna Mihalkova, Mihails Bojarskis, Renāta Ļitvinova, Jana Sekste, Sofja Ernsta, Uļjana Dobrovskaja, Genādijs Smirnovs, Vasīlijs Gorčakovs, Maksims Vitorgans, Frols Burimskis u.c.

Oriģinālvaloda: krievu. Filmas demonstrēs oriģinālvalodā ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.

Biļešu iepriekšpārdošana sākās 10. augustā.
Biļetes var iegādāties k/t Splendid Palace, SIA Biļešu Serviss tirdzniecības tīklā.
K/t Splendid Palace kasēs tirgo biļetes uz visiem festivāla kino seansiem, kā arī piedāvā detalizētu informāciju par festivāla kino programmu un īpašajiem notikumiem.

Baltijas pērle ir viens no senākajiem kino festivāliem Baltijas valstīs – tas aizsācies 1993. gadā un uzskatāms par vērienīgāko un nozīmīgāko kino notikumu Latvijā.

Baltijas pērle ir iemantojusi savu labo slavu un skatītāju atzinību, izrādot jaunākās neatkarīgā kino filmas, pasaules kino klasiku un dižo režisoru retrospektīvas. Piedāvāto filmu klāsts tiek rūpīgi izvēlēts no Eiropā visaugstāk vērtēto kino festivālu programmām, ņemot vērā kino profesionāļu, kritiķu un auditorijas viedokli.

No 2004. gada Baltijas pērle ir atteikusies no konkursa programmas, žūrijas un balvām, formāta ziņā kļūstot par festivālu festivālu – programmā akcentētas lielākajos starptautiskajos kino forumos godalgotās filmas, tiek atklātas jaunas personības Eiropas kino un sniegta iespēja noskatīties atjaunotos kino šedevrus programmā Pasaules kino klasika.

Katru gadu festivāls rīko seminārus un meistarklases profesionāļiem un kino cienītājiem no Baltijas un Austrumeiropas valstīm. Festivāla viesu vidū bijuši tādi slaveni Eiropas aktieri un režisori kā Kšištofs Zanussi, Klauss Marija Brandauers, Folkers Šlēndorfs, Pīters Grīnevejs, Maksimilians Šells, Verners Hercogs, Maikls Jorks, Andrejs Končalovskis, Aki Kaurismeki, Aleksejs Germans, Patriss Šero, Ištvans Sabo, Irži Mencels, Margarēta fon Trota, Ježi Hofmans.

Nozīmīgas diskusijas, īpašie pasākumi festivāla viesiem, kā arī sociālie un izglītojošie projekti ir neatņemama daļa no festivāla programmas.

Vairāk informācijas: www.balticpearl.lv