MĪLESTĪBAS TĒMA JAUNĀKAJĀS TEĀTRU IZRĀDĒS

MĪLESTĪBAS TĒMA JAUNĀKAJĀS TEĀTRU IZRĀDĒS

Līgavām.lv piedāvā izlasi – jaunākās izrādes par mīlestību Latvijas Nacionālajā teātrī!

PĒRS GINTS

Šodien cilvēku dzen uz priekšu daudz izaicinājumu, kas liek meklēt ko jaunu, nekad nebijušu un liek aizmirst kaut ko nelielu un necilu. Pašu galveno. Mājas. Cilvēkus, kuri tevi mīl un tev uzticas. Mīts par mūžīgo atgriešanos nav fikcija, bet emocionāla realitāte. Kādās mājās mēs atgriežamies? Vai mēs tās vēl atpazīstam? Un vai tās vēl atpazīst mūs? Varbūt kaut kur vēl skan vientuļa Solveigas balss, kas liek asinīm mūsu dzīslās kaut uz brīdi sastingt.

Režisors: Viesturs KAIRIŠS
Scenogrāfs: Reinis DZUDZILO
Tulkotājs: Edvīns RAUPS
Dramaturģe: Ieva STRUKA
Kostīmu māksliniece: Krista DZUDZILO
Horeogrāfe: Elīna LUTCE
Gaismu mākslinieks: Oskars PAULIŅŠ
Muzikālais noformējums: Voldemārs JOHANSONS
Producents: Jānis KAIJAKS

Lomās:

Pērs Gints: Uldis ANŽE, Oze: Daiga KAŽOCIŅA, Solveiga: Agnese CĪRULE, Ingrīda: Madara BOTMANE, Ingrīdas līgavainis, Pavārs: Egils MELBĀRDIS, Līgavaiņa māte: Ināra SLUCKA, Aslaks, Kapteinis: Raimonds CELMS, mazā Helga un Anitra: Lauma VAINAUSKA, Solveigas tēvs: Juris LISNERS, Sieviete zaļā: Lolita CAUKA, Trīs kalnu meitenes, Sievietes trakomājā, Sievietes mājās: Līga LIEPIŅA, Rasma GARNE, Baiba INDRIKSONE, Dovresvecis, Memnona stabs, Huhu: Uldis DUMPIS, Dovres galms: Ģirts JAKOVĻEVS, Uldis NORENBERGS, Jānis SKANIS, Fellahs: Ģirts JAKOVĻEVS, Huseins: Uldis NORENBERGS, Lielais Līkais, Begrifenfeldts, Kalsenais, Pogulējējs: Arturs KRŪZKOPS, Mazais Pērs: Augusts MEĻĶIS, Vecais Pērs: Andris VĪTIŅŠ.

SAPNIS VASARAS NAKTĪ

Sapnis vasaras naktī – Viljama Šekspīra luga, kuras nosaukums jau vien rada vēlmi paceļot pa savas fantāzijas līkločiem. Un kāpēc gan tieši 4.kursā aktieriem un režisoriem nepamēģināt paspēlēties ar šķietamību un realitāti? Ja mēs šodien sapņojam vai domājam par vienu lietu, vai rīt tā būs tā pati vai jau cita? Lai vai kā arī tas viss izvērstos, varbūt tomēr pēdējā pieturzīme ir jāliek jautājuma zīme?

Režisors: Elmārs SEŅKOVS
Režisora asistents: Toms TREINIS
Horeogrāfija: Agate BANKAVA
Skatuves runas pedagogs: Aina MATĪSA
Scenogrāfija: Evija PINTĀNE
Kostīmu māksliniece: Marija ROZĪTE- VĪTOLA
Gaismu mākslinieks: Oskars PAULIŅŠ
Video mākslinieks: Toms ZEĻĢIS
Producenti: Zane Kreicberga, Monta Kononova, Tālivaldis Tālis Āboliņš, Katrīna Dūka
Mūzikas autors: Mārtiņš ZARIŅŠ
Kursa vadītāja: Māra ĶIMELE

Lomās:

Latvijas Kultūras akadēmijas bakalaura programmas Dramatiskā teātra aktiera mākslas un Dramatiskā teātra režijas mākslas 4. kursa studentu diplomizrāde.

SIEVIETE

Mariannas kundzes pansijā mitinās jautra četru vecpuišu kompānija, kas savu dzīvi vada bezbēdīgā uzdzīvē. Par viņu iekāres objektu kļūst arī pie brāļa atbraukusī Elza. Pazemota un pievilta, sieviete nolemj slepus atriebt pāridarītājiem, bet neviens, kas iesaistīts šai spēlē, nenojauš, ka likme būs… pašu spēlmaņu dzīvība. Izrāde par atriebību un tās mistisko bumeranga dabu.

Režisore: Ināra SLUCKA
Dramatizējums : Ināra SLUCKA
Literārā konsultante: Inga ĀBELE
Scenogrāfs: Aigars OZOLIŅŠ
Kostīmu māksliniece: KEITA
Horeogrāfe: Agnese VANAGA
Muzikālais konsultants un aranžētājs: Juris VAIVODS
Gaismu mākslinieks: Oskars PAULIŅŠ
Video: Linda ĢĪBIETE
Režisora palīgs: Eila JOZEPA
Producente: Ilona MATVEJEVA

Lomās:

ELZA: Dita LŪRIŅA, MARIANNA: Zane JANČEVSKA, ELZAS MĀTE: Dace BONĀTE, LIDIJA: Sanita PUŠPURE, APSE: Ģirts LIUZINIKS, GRĪNS: Gundars GRASBERGS, GRUNDULIS: Mārtiņš BRŪVERIS, PŪPOLS: Kaspars ANIŅŠ, LĪCĪTIS: Raimonds CELMS.

CIEMIŅI

Kādā Dienvidanglijas fermā netālu no jūras dzīvo Edija un Artūrs, septiņdesmitgadnieki, kas visu dzīvi pavadījuši laimīgā laulībā. Viņiem ir dēls, kurš izveidojis pats savu ģimeni un darbojas apdrošināšanas biznesā. Tā kā Arturs vairs nevar rūpēties par sievu, tad dēls ir nolīdzis meiteni, kura palīdzēs. Pie Edijas un Artūra ierodas Keita…

Režisore: Ināra SLUCKA
Tulkojums: Ieva STRUKA
Scenogrāfe: Ināra SLUCKA
Kostīmu māksliniece: Kristīne ABIKA
Muzikālais noformējums: Edgars MĀKENS
Videomāksliniece: Katrīna NEIBURGA
Producente: Ilona MATVEJEVA
Dziesmu tekstu tulkojums: Edgars ŠUBROVSKIS

Lomās:

Artūrs: Uldis DUMPIS, Edija: Lolita CAUKA, Stīvens: Jānis VIMBA, Keita: Zane DOMBROVSKA, Seniori: Ausma ZIEMELE, Līga LIEPIŅA, Arno UPENIEKS, Jānis PRIEDĪTE