Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

RANDIŅIEM ATTIECĪBĀS – JĀ!

RANDIŅIEM ATTIECĪBĀS – JĀ!

Pasaulē ir daudz un dažādu lomu. Līgavas loma, mammas loma, sievas loma. Un jāatceras, ka pēdējā ir tikpat svarīga, kā pārējās. Pēdējā laikā arvien vairāk tiek runāts par laulību, sievas un vīra lomām, ko ir svarīgi kopt un sev atgādināt. Sociālajos tīklos jau kādu laiku klejo haštags jeb mirkļbirka #bringbackdating jeb atgriežamies randiņu laikā.

Sievas loma tikpat svarīga kā mammas loma

#Bringbackdating iniciatīvas aizsācēja ir Katrīna Puriņa-Liberte, kas kopā ar savu vīru iedvesmojusi ne vienu vien pāri atkal atgriezties randiņu periodā. Katrīna atzīst, ka iniciatīvai viņu iedvesmojis redzētais – internetā vairāk tiek popularizēta mammas loma, bet ļoti maz tiek runāts par sievas lomu. Internets vēsta par to, kā izveidot attiecības, bet daudz mazāk par to, kā veicināt sievas un arī vīra lomu laulībā.

“Strādājot ar grūtniecēm un jaunajām māmiņām, novēroju, ka mammas aizvien biežāk sāk pazust mammas lomā, tādējādi pazaudējot sievas būtību. Nenoliedzami būt mammai un arī tētim ir laikietilpīgi un reizēm pāri saprot, ka jau gadu nav bijuši nekur divatā.

Ģimenei ar bērniem nebūt nav tik viegli atrast laiku randiņiem, bet, manuprāt, ir svarīgi atcerēties, ka vīrs un sieva vispirms ir nevis vecāki, bet mīļotie, dzīvesbiedri,” atzīst Katrīna. Viņa norāda, ka ar vīru cenšas viens otram veltīt vismaz stundu laika nedēļā, kas mūsdienu cilvēku aizņemtajā ikdienā ir daudz. Katrīnas un Artūra laulībā regulāri randiņi jau ir kļuvuši par pozitīvu ieradumu.

“Mēs to dēvējam par veselīgu attiecību higiēnu – pavadīt laiku vienam ar otru. Plānojam randiņus gan apzināti, gan arī izmantojam tos vakarus, kad rodas neplānots laiks tikai diviem vien.

Visu laiku sev cenšamies atgādināt, ka laulība ir darbs, ko nedrīkst uztvert pašsaprotami,” tā Katrīna.

Arī mācītājs Krists Kalniņš, runājot par laulību, norāda, ka iknedēļas randiņi palīdz atjaunot mīlestības intimitāti. “Kad mēs ar sievu Lindu sākām laulību kursus, laulībā bijām nodzīvojuši 15 gadus un mums arī tā bija ne visai patīkama atklāsme, ka, atņemot sarunu tematus, kas saistīti ar bērniem, darbu, sadzīvi, nav vairs par ko sarunāties. Skan briesmīgi – mazliet jūties kā pirmajā randiņā, kad jāsagatavo sarunu tēmas, ko apspriest. Tagad, protams, novērtējam, cik ļoti īpašs ir šis randiņiem atvēlētais laiks,” atzīst Krists Kalniņš.

Vissvarīgākais – kopā pavadītais laiks

Randiņu idejas, esot attiecībās, var būt visdažādākās. No klasikas – romantiskām vakariņām, kino, teātru un koncertu apmeklējumiem līdz aktīvai atpūtai. Randiņu var rīkot arī mājās, piemēram, organizējot galda spēļa turnīru tikai diviem vien. Tāpat ļoti satuvinās dažādas kopīgas aktivitātes, piemēram, deju nodarbības, kas pie tam piešķirs kopābūšanai arī laika disciplīnu – reizi nedēļā doties uz nodarbību.

Svarīgākais randiņu procesā būs nevis, ko izvēlēsieties darīt, bet gan, ka izvēlēsieties pavadīt laiku tikai divatā. To atzīst arī Anna Rozīte un Gints Feders, kas šobrīd bauda saderināšanās laiku. Arī Anna un Gints atbalsta iniciatīvu #bringbackdating un dodas regulāros randiņos.

“Es domāju, ka nav nekā svarīgāka un dārgāka, ko uzdāvināt otram, kā savu laiku un nedalītu uzmanību, jo tā ir vienīgā dāvana, ko nevar paņemt atpakaļ vai atdot.

Klātesamība un kvalitatīvi pavadīts laiks, manuprāt, ir kā gaiss, saule un ūdens jebkurām attiecībām, jo arī tās prasa kopšanu un no vienaldzības un atsevišinātības iet bojā. Un, kad beidzas rozā briļļu periods un pāris sastopas ar reālu dzīvi, īstām attiecībām, tik daudzām lomām, kas mums katram ikdienā ir jāpiedzīvo, ir ļoti viegli pazaudēt sevi un otru un aizmirst, ka ģimene sākas no jums diviem, no laika, ko veltāt otram un nekas nav pašsaprotams. Viss vērtīgais prasa ieguldījumu un uzmanību,” pārliecināta Anna.

FOTO: OLIVIER DE RYCKE
Citi Raksti