TOP KĀZU TENDENCES 2018. GADĀ

TOP KĀZU TENDENCES 2018. GADĀ
Foto: ANNIJA VELDRE / www.annijaveldrephotography.com

2018. gada kāzu sezona solās būt krāšņa, drosmīga, pozitīviem izaicinājumiem piepildīta. Kā mēs to zinām? Jo tieši tādas ir nākamā gada kāzu tendences.

LĪGAVĀM apkopoja populārākās tendences, kas neliks vilties nevienam pārim, kas savus vārdus viens otram nolēmuši teikt jau nākamgad.

2018. gada krāsa – ultraviolets un tendence – negaidīti pretstati

Foto: LINDA LAUVA / http://www.lindalauva.lv
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.lv

Pantone krāsu institūts par 2018. gada krāsu atzinis ultra violeto (ultra violet), kas nozīmē, ka tieši šī krāsa noteikti dominēs arī nākamā gadu kāzu dekorāciju elementu tendencēs.

Foto ELĪNA UPMANE PHOTOGRAPHY
Foto ELĪNA UPMANE PHOTOGRAPHY / www.upmane.com Dekorācijas Layercake
Foto: PINTEREST
Foto: PINTEREST
Foto ELĪNA UPMANE PHOTOGRAPHY
Foto ELĪNA UPMANE PHOTOGRAPHY / www.upmane.com Dekorācijas Layercake

Tomēr nekur nepazudīs arī 2017. gada galvenā krāsa – greenery jeb zaļā. Jau 2017. gada kāzās parādījās šī krāsa un tendences – radoša pieeja kāzu floristikai, ieskaitot nokarenos ziedus no grieztiem, kā arī citi risinājumi.

Foto: LINDA LAUVA / http://www.lindalauva.com / Dekorācijas: BAIBA PRINDULE-RENCE
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Dekorācijas: BAIBA PRINDULE-RENCE

Arī kāzu dekoratore Baiba Prindule-Rence atzīst, ka nekur nepazudīs botānikas tēma un arī romantiski saldās putukrējuma kāzas. Turklāt pāri savās idejās un izpausmēs paliks arvien drosmīgāki.

“2017. gads man ir paspējis iezīmēties ar pāris netradicionālām kāzām, un šī tendence tikai aug.

Tā kā kāzas ir klasiski romantisks notikums, tad laiku laikos saglabāsies romantiskas, gaišas un ziedošas kāzas – par to nav šaubu, bet mēs dzīvojam atvērtā un mazliet trakā pasaulē, tāpēc tikai laiks un radošums rādīs, ko 2018. gads nesīs,” savās pārdomās dalās Baiba. Izdomas bagātajiem un drosmīgajiem pāriem 2018. gada tendence būs negaidīti pretstati, prognozē Baiba Prindule-Rence – liela romantika būvlaukumā un muižā klāti grezni galdi ar dzelzs konstrukcijām un rūdītu metālu.

Rozā zeltu nomainīs kapars

Nākamajā gadā, gluži tāpat kā 2017. gadā dominēs dažādas metāliskas detaļas. Tiesa gan, jau tik ierasto rozā zeltu aizstās kapara materiāls un krāsa. Kāzu industrijas pārstāvji pauž savu sajūsmu par to visā pasaulē, jo, lai gan kapars ir lēts materiāls, tas izskatās efektīgi – īpaši tad, kad atstaro romantisko sveču gaismas.

Foto: LINDA LAUVA / http://www.lindalauva.com
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

Tieši tādēļ kapara krāsa un detaļas īpaši labi izskatīsies nākamā gada rudens kāzās, iekļaujot to gan svečturos, laternās, galda piederumos un pat krēslos.

Melni akcenti kāzu kleitās

Lai gan pirmajā brīdī var šķist, ka melnā krāsa nekā nepiestāv tik gaišam notikumam, kā kāzu diena, tomēr tieši melnie akcenti ir tie, kas 2018. gadā uzlabos un papildinās klasiskās līgavas koptēlu, piešķirot tam nelielu devu dramatisma. Par to liecina arī slavenāko pasaules dizaineru 2018. gada pavasara kāzu modes kolekcijas, piemēram, Vera Wang, Marchesa un Reem Acra.

Tērpi: MARCHESA, WERA WANG
Tērpi: MARCHESA, VERA WANG
Randi Rahm
Randi Rahm

2018. gada ultra tendence kāzu kleitās būs bantes – tā var būt viena milzīga bante uz vidukļa līnijas vai mazas bantītes uz muguras un piedurknēm.

Foto: EINĀRS FREIMANIS / http://www.einarsfreimanis.lv
Foto: EINĀRS FREIMANIS / www.einarsfreimanis.lv

“Līgavas, kuras vēlas būt īpaši oriģinālas, var izvēlēties bikses. Dizaineri kā vienu no 2018. gada līgavu modes tendencēm piedāvā kāzu kostīmus ar biksēm.

Izskatīsies ļoti smalki, turklāt tas ir labs variants, ja sievietei ir otrā laulība un viņa nevēlas būt princese zefīra kleitā,” norāda kāzu aģentūras CARAMEL EVENTS RIGA vadītāja Jūlija Pumpe.

Vēl kāda intriģējoša un sen aizmirsta tendence – šosezon aktuālas kļūs tā sauktās tējas garuma kāzu kleitas. Šīs sievišķīgās kleitas garumā nedaudz zem ceļgala būs ideāli piemērotas vintage stila kāzām ar 60. gadu šarmu.

Skati 2018 gada kāzu modi šeit: 2018 KĀZU MODE

Savu atdzimšanu piedzīvos dālijas

2018. gada kāzu ziedu kompozīcijās ar jaunu dzirksti uzziedēs skaistās krizantēmas, dālijas, peonijas un neļķes. “ASV floristu vidū aizvien populārāk kļūst audzēt šo ziedu šķirnes savos dārzos un tad piedāvāt tās līgavām.

2017. gadā ASV īstu triumfu piedzīvoja dālijas:

 • pūdera Café au lait ir īstas kāzu floristikas karalienes,

  Foto: PINTEREST
  Foto: PINTEREST
 • bet aveņu Labyrinth,

  Foto: PINTEREST
  Foto: PINTEREST
 • persiku Peach’N’Cream,

  Foto: PINTEREST
  Foto: PINTEREST
 • sviesta Formby Crest ir pašas pieprasītākās kāzu kompozīcijām.

  Foto: PINTEREST
  Foto: PINTEREST

Domāju, ka 2018. gadā šī tendence kļūs aktuāla arī pie mums, jo dālijas ir ļoti populāri ziedi arī Latvijas dārzos,” pārliecināta kāzu organizatore Jūlija Pumpe.

Saldumu galdi un ēdienu busiņi joprojām būs modē

Foto: LINDA LAUVA / http://www.lindalauva.com
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

Kāzu kūku pasaulē 2018. gadā varētu dominēt divas būtiskākās tendences – kūkas ar sudraba vai zelta metālisko un eleganto mirdzumu,kā arī kūkas gluži kā no vecmāmiņas recepšu grāmatas ar dabisku lauku romantikas piesitienu kombinācijā ar ziedu motīviem. Tāpat aktuāls būs minimālisms – baltais baltajā jeb kailās kūkas ar dažiem ziedu elementiem.

Tāpat kā kūkās arī kopējā kāzu mielasta ēdienkartē dominēs bioloģiskā pārtika no vietējiem zemniekiem. Uzvaras gājienu turpinās svinēt tā sauktās ēdienu stacijas un īpaši aktuāli būs ēdienu busiņi. Runājot par deserta pasniegšanu, arī šeit lielu izmaiņu nebūs – atsevišķi saldumu galdi joprojām būs modē.

FOTO: ANNIJA VELDRE, BILLIJS LOCS, EMĪLIJA BOGDĀNOVA, ILZE OSE, INTA LANKOVSKA, LINDA LAUVA, KRISTĪNE GRĪNVALDE, MĀRIS KISEĻOVS, ELĪNA UPMANE, EINĀRS FREIMANIS, AINĀRS MAZJĀNIS