Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

VEIDOJAM VIESU SARAKSTU! KĀDOS GADĪJUMOS JĀIELŪDZ ARĪ “PLUS VIENS”?

VEIDOJAM VIESU SARAKSTU! KĀDOS GADĪJUMOS JĀIELŪDZ ARĪ “PLUS VIENS”?

Gatavojot kāzu viesu sarakstu, vienmēr aktuāls paliek jautājums, vai ielūgt arī draugu, paziņu un kolēģu otrās pusītes? Vai tas būtu nepieklājīgi un pat nepieņemami, ja to nedarītu, un, kādos gadījumos tas tomēr ir pieļaujams? Kā savienot jūsu kāzu budžetu ar vēlamo viesu sarakstu, un kuru viesu otrās pusītes šajos gadījumos būtu pieklājīgi atstāt aiz borta. LĪGAVĀM apkopoja padomus, kas jāņem vērā, plānojot viesu sarakstu.

Precētie jāaicina kopā ar pavadoni

Ja aicināt uz savām kāzām viesi vai viešņu, kas ir precējies, tad neatkarīgi no tā, vai personīgi pazīstat vai nepazīstat viņa/viņas dzīvesdraugu, būtu nepieļaujami neielūgt viņu uz kāzām. Tātad ielūgumos, kas tiek sūtīti precētiem pāriem, vienmēr jānorāda, ka ierašanās ir kopā ar kundzi/kungu. Tas parādīs gan jūsu cieņu pret konkrēto cilvēku, gan viņu ģimeni kopumā. Tieši tāds pats noteikums attiecas uz tiem pāriem, kas ir saderinājušies vai ir ilgtermiņa attiecībās, kas ilgst vairāk kā gadu. Daudzviet pasaulē par normu tiek uzskatīts aicināt līgavas māsas un līgavaiņa draugus ar “plus viens” neatkarīgi no tā, vai viņi ir nopietnās attiecībās vai nē. Tā kā šie cilvēki ar jauno pāri visbiežāk bijuši visu kāzu gatavošanās laiku, tai skaitā, organizējuši vecmeitu un vecpuišu ballītes, tad tas būtu tikai pieklājīgi viņus uzaicināt kopā ar pavadoni. Pat, ja kāds vai kāda no viņiem ieradīsies viens, tomēr novērtēs žestu kā tādu.

Mēs dzīvojam laikmetā, kad ir tikai ierasti, ka mūsu draugi un tuvie cilvēki nedzīvo ap mums vien 100 kilometru rādiusā. Ja esat nolēmuši uz kāzām uzaicināt kādu sev tuvu cilvēku, kas, piemēram, dzīvo otrā pasaules malā un nepazīst nevienu no jūsu viesiem, tad būtu tikai pieklājīgi ielūgumā norādīt, ka ierašanās var būt kopā ar pavadoni. Pie tam, neatkarīgi no tā, vai šis cilvēks ir nopietnās attiecībās vai nē. Ņemot vērā, ka viesis nevienu nepazīst, iespējams viņš jutīsies daudz drošāk, ja paņems līdzi sev kādu tuvu cilvēku.

Vai aicināt darba kolēģus?

Tagad pievērsīsimies tiem kāzu viesiem, kuri iespējams sapratīs, ja netiks ielūgti kopā ar pavadoni. Pirmkārt, tie ir cilvēki, kas šobrīd neatrodas nopietnās attiecībās vai arī satiekas pavisam neilgi. Šādā gadījumā pavadoņa norādīšana ielūgumā nav obligāti, bet, protams, ja kāzu budžets un iespējas atļauj – tad uz priekšu!

Darba kolēģi ir viena no tām kategorijām, par kurām varētu būt vislielākās pārdomas. Ja strādājat lielā kolektīvā, tad nereti pāri izvēlas neaicināt nevienu kolēģi. Ja tomēr izvēlaties daļu ielūgt un daļu nē, to vajadzētu paveikt pēc iespējas korektāk – īpaši daudz par to nerunājot darba laikā un neafišējot to. Tieši tāpat ir ar kolēģu otrajām pusītēm – šajā gadījumā būtu pieļaujami, ja aicināt kolēģus bez pavadoņiem, bet, ja ielūgumā norādiet, ka ierašanās var būt kopā ar plus viens, tad šādu noteikumu vajadzētu piemērot visiem ielūgtajiem kolēģiem, kādu īpaši neizceļot. Ja jums ir labas attiecības ar priekšnieku un aicināt darba kolēģus, tad būtu tikai pieklājīgi ielūgt arī viņu (šajā gadījumā gan ar pavadoni), bet pat, ja to nedarīsiet, visticamāk viņš sapratīs un nebūs aizvainots.

Savukārt tie jūsu draugi, kas nav nopietnās attiecībās, un labi pazīst citus kāzu viesus, noteikti nepārdzīvos, ka viņu ielūgumā nav norādīta ierašanās ar pavadoni. Jūsu draugiem tā būs skaista kopā būšana un lieliska laika pavadīšana savu draugu lokā, tā kā pavisam noteikti varat neuztraukties, ka viņiem nebūs, ko darīt.

Citi Raksti