PAR UN AP PIRMSKĀZU FOTOSESIJĀM

Pozēt vai nepozēt – tāds ir jautājums!

Pozēt vai nepozēt – tāds ir jautājums!

“Runājot par pozēšānu vai nepozēšanu fotosesijās, esmu pamanījis, ka šobrīd fotogrāfi lielākoties ir izteikti sadalījušies divās grupās – pozētās pāru bildes un nepozētās pāru bildes. Man pašam patīk fotogrāfēt gan nepozētas, gan pozētas vai inscenētas bildes, bet jebkurā gadījumā es nekad nelikšu kādam smaidīt. Nereti gadās arī, ka vietas un pozas, kas pārim šķiet muļķīgas, pēc fotogrāfiju saņemšanas izrādās lieliskas. Tas atgādina, ka ir jāuzticas fotogrāfam. Arī tad, ja visas māsīcas saka, ka bildes pie ķieģeļu sienas būs fantastiskas, bet fotogrāfs aicina nostāties ēnā zem ozola zariem,” iesaka Jurģis Rikveilis.

Viņa mīļākās bildes no fotosesijām ir tieši tās, kurās pāris vienkārši ir viņi paši, kur viņi tur viens otra roku tādēļ, ka mīl viens otru, nevis tādēļ, ka fotogrāfs licis tā darīt.

Foto JURĢIS RIKVEILIS
Foto JURĢIS RIKVEILIS

“Jāņem vērā, ka, lai pa īstam atraisītos, ir vajadzīga vairāk nekā viena kopā pavadīta stunda, tādēļ ir svarīgi sākumā vienkārši iepazīties, parunāties, nedaudz vienam par otru pastāstīt un tikai tad ķerties pie bildēšanas. Kādēļ gandrīz katrā fotosesijā tiek izvilkts telefons un uztaisīts kāds selfijs vai draugu bilde? Tādēļ, ka visi ir pieraduši būt brīvi savu draugu priekšā. Tas, manuprāt, ir pierādījums tam, ka

svarīgākais bildē ir emocijas nevis tehniskā kvalitāte

un, godīgi sakot, es bieži vien apbrīnoju to prieku un mīlestību, kas staro no telefonbildēm,” atzīst Jurģis.

Foto JURĢIS RIKVEILIS
Foto JURĢIS RIKVEILIS