Jautā kāzu profesionālim

Liene Pālēna
LĪGAVĀM.LV redaktore

Saņem atbildes uz sev svarīgiem kāzu plānošanas jautājumiem! Sākot ar svinību vietas izvēli, budžeta plānošanu, kāzu pakalpojumu piesaisti, viesiem un ielūgumiem līdz pat scenārija izveidei.

Atbildes sniegs kāzu profesionāļi 3 darba dienu laikā.

Izmanto TOP kāzu jomas pārstāvju vērtīgos padomus savu kāzu organizēšanā!

Jautājumi un atbildes

Vai kāds no Latvijas kāzu saloniem piedāvā Rime Arodaky kāzu kleitas?

Kāzu kleitas

Labdien, diemžēl pagaidām neviens no Latvijas kāzu saloniem nepiedāvā Rime Arodaky kāzu kleitas.

Cik maksā kāzu rīkošanas aģentūras?

Kāzu rīkošana

Labdien!
Kopš ar savu topošo vīru esam nolēmuši organizēt kāzas, jūsu interneta portāls, kā arī žurnāls šobrīd ir ikdienas aktualitāte (tā kā dzīvoju Parīzē, tad palūdzu draudzenei žurnālu iegādāties pie jums manā vietā).
Lasot informāciju par dažādām kazu rīkošanas organizācijām / aģentūrām man radās jautājums- cik šāds pakalpojums maksā un kur var redzēt piedāvāto pakalpojumu izmaksas?
Diemžēl, ne rakstā par to “ko īsti dara kāzu organizators” , ne arī dažādu aģentūru mājas lapās šādu informāciju neatrodu.
Tā kā nedzīvoju uz vietas Lv un man nav iespēja pie katra organizētāja aiziet klātienē, informāciju vācu un apkopoju ar e-pasta un interneta palīdzību.
Tā kā jūs esat speciālisti šajā nozare, varbut jums ir zināma / pieejama informācija par cenām vai kontaktinformācija, kur talāk vērsties pec atbildes?

Ar cieņu un pateicību jau iepriekš,
Agnese

Atbilde:

“Labdien, Agnese!
Katram kāzu organizatoram/aģentūrai ir savas izmaksas, ko noteikti precīzāk būs iespējams uzzināt pie katra no tiem. Dažādi kāzu organizatori dažādi arī nosaka atalgojuma kārtību – dažas aģentūras un rīkotāji ņem fiksēto maksu par visu kāzu organizēšanu, bet daži – ietur procentu no kopējā kāzu budžeta. Visbiežāk tie varētu būt, sākot 10% no jūsu plānotā kāzu budžeta.

Lūk, apkopotās vidējās pakalpojumu cenas kāzu aģentūrām:

  • jaunās kāzu aģentūras 700-800eur
  • aģentūras ar pieredzi 900-1000eur
  • aģentūras ar ļoti lielu pieredzei 1500-3500eur “

Profesionāla kāzu rīkotāja palīdzība kāzām ārzemēs

Kāzu plānošana

Labdien!

Ar dzīvesbiedru plānojam salaulāties ārpus Latvijas, esam palikuši pie diviem iespējamiem variantiem – ģimenes lokā Santorini, Grieķijā, vai divatā – Franču Polinēzijā. Ņemot vērā steidzīgo ikdienu,mums noteikti būtu nepieciešama kāda profesionāļa kāzu plānošanas jautājumos palīdzība. Lasīju jūsu portālā arī stāstus par konkrētiem pāriem, kas par salaulāšanās vietu bija izvēlējušies arī Grieķiju un Franču Polinēziju, taču netiek minēts par pieredzi ar kāzu plānotājiem ….kā arī, protams, ņemot vērā jūsu ikdienas darbu, kas tiešā veidā saistïts ar šo tēmu….Vēlējos pajautāt, vai jums ir zināmi kādi profesionāli kāzu plānotāji, kuriem ir pieredze un/vai sadrabība par kāzu organizēšanu konkrētajās vietās, par kurām iepriekš minēju?

Paldies par jautājumu! Kāzas ārvalstīs organizē dažādas kāzu aģentūras Latvijā. Noteikti vajadzētu sazināties individuāli. Šeit jūs varat atrast labākos kāzu organizatorus Latvijā: https://www.ligavam.lv/ piedavajumi/kazu-rikotaji/

Kāzu rīkotāja Alise Kolosova/Boutique Event Planning by Alise sniedz šādu atbildi: “San Torini biju izpētes braucienā tieši plānojot pāra kāzas, taču vēlāk izvēlējāmies citu vietu. San Torini ir ļoti populāri vai ļoti dārgi viesnīcu formāti (jo to ir ļoti maz limitētajā teritorijā) vai izīrēt privātu villu un rīkot svinības tur. Tādas opcijas iespējams realizēt. Pārim noteikti neieteiktu izmantot sagatavotas “der visiem” tūrisma kāzu paketes. Šeit būtu jāveic dziļāka izpēte.”

Kādas iespējas ir laulības reģistrācijai svētdienā, bez ceremonijas?

Kāzu plānošana

Labdien! Gribētu uzzināt, kādas iespējas ir laulības reģistrācijai svētdienā, bez ceremonijas? Cik rakstu uz Dzimtsarakstu nodaļām, tā saņemu atbildi, ka neviens nestrādā? Vai ir kādam šāda pieredze? Kā, lai reģistrēju laulību svētdienā? Ko man iesākt?

Atbild Inga Bērziņa / Bannté
“Neesmu ar šādu situāciju saskārusies, taču visticamāk laulību jāreģistrē attiecīgi dienā, kuru piedāvā dzimtsarakstu nodaļa, bet mācītājs tad iesvēta laulību svētdienā. Loģiski domājot, mēs taču arī uz lielveikalu nevaram aiziet kaut ko nopirkt pēc darba laika. Katrai iestādei ir darba laiks, ar ko attiecīgi jārēķinās.”
Ir dzimtsarakstu nodaļas, kas piedāvā reģistrēt arī laulību svētdienā, bet jārēķinās, ka svētdienā un svētku dienās samaksa būs lielāka. Piemēram, Mālpilī laulības reģistrācija svētdienā vai svētku dienās maksās 100 EUR: http://www.malpils.lv/pub/?id=322 
Atbild kāzu rīkotāja Gunta Skalberga aģentūra Pop Up Sense
Runājot par oficiālu laulību reģistrēšnu svētdienā, tā nav ikdienišķa situācija, jo oficiālās iestādes strādā no pirmdienas līdz sestdienai un reģistru var veikt tikai darba laikā. Šādās situācijās pāris parasti izvēlās juridisko pusi sakārtot pirms tam (sarakstoties bez ceremonijas), bet izvēlētajā datumā veikt skaistu ceremoniju ar solījumu došanu. Taču, kas neriskē, tas nedzer šampanieti! Iesaku pārim uzreiz napadoties. Vispirms vajadzētu izvēlēties vairākas vietas, kurās veic laulību reģistrāciju (ar to domāju ģeogrāfisko lokāciju), kas būtu pimērota jūsu kāzu dienas pārējiem notikumiem. Tad veikt individuālas sarunas klātienē ar tā reģiona DzN cilvēkiem un iespējams vienoties par individuālu pakalpojumu. Jārēķinās, ka šī ir nestandarta situācija, līdz ar to par izmaksām jāvienojās personīgi. Darba dienā DzN izbraukuma ceremonija izmaksas ir sākot no 150 EUR stundā.
Saviem pāriem vienmēr iesaku sirdsmieram padomāt par plānu B. Šajā gadījumā, ja vēlmi reģistrēt laulību svētdienā nosaka īstais datums pēc numeroloģijas, mans ieteikums būtu pameklēt tikpat labu datumu citā nedēļas dienā. Tas gadījumam, ja tomēr neizdodas vienoties par oficiālu sarakstīšanos svētdienā.

Meklēju kāzu vadītāju, kas runā krievu un franču valodā

Kāzu svinības
Здравствуйте,Я праздную свадьбу в Латвии в июле 2017 года. Ищу ведущего/ведущую на свадьбу, который говорил бы по французски и по русски. Может быть, вы могли бы подсказать, к кому обратиться?С уважением,Влада
“Labdien! Diemžēl nevaram jums pateikt konkrētus kāzu vadītājus, kas vadītu kāzas krievu un franču valodās, šāda kombinācija Latvijā nebūs īpaši populāra. Ir daudz labu vadītāju, kas kāzas vada krievu valodā, piemēram, Andrejs Veselovs (https://www.ligavam.lv/profils/andreyveselov/)
Bet jūs varat vērsties pie konkrētiem kāzu organizatoriem – iespējams viņi spēs, ko ieteikt. Kāzu organizatorus varat atrast šeit: https://www.ligavam.lv/piedavajumi/kazu-rikotaji/.”

Vai ir mācītāji, kas var saulaulāt, jaunlaulātajiem iepriekš neapmeklējot iesvētes kursus?

Kāzu ceremonija

Labavakar! Mani interesē jautājums par kāzu ceremoniju. Vēlos, lai mūs salaulā mācītājs pie ezera, kas ir ļoti netālu no svinību vietas. Taču priekš iesvētes kursiem mums nesanāk laika.Vai ir tādi mācītāji, kas mūs salaulātu bez visa tā? Negribētos dzimtsarakstu tantes vai aktierus.

“Atbildot uz jūsu jautājumu, domājams, ka tas varētu būt iespējams, bet šāds jautājums jāpārrunā ar katru mācītāju atsevišķi. Būs mācītāji, pie kuriem būs nepieciešams aiziet uz pārrunām un iesvētes mācības nebūs nepieciešamas. Tāpat ir brīvmācītāji, kas nav piesaistīti noteiktai konfesijai un salaulāt varēs bez iesvētes mācībām.”

Iesakiet lūdzu kāzu vadītāju, kurš varētu vadīt kāzas gan krieviski, gan angļu valodā. Paldies.

Kāzu vadītāji

Kāzu vadītāji, kas spētu kāzas vadīt gan angļu, gan krievu valodās būs sastopami kā aktieru un improvizācijas aktieru, tā citu profesionāļu vidū. Kāzas angļu un krievu valodās var novadīt, piemēram, gan vadītājs Arvis Zēmanis, gan Andrejs Veselovs. Bet, ja kāzas paredzētas lielas, tad kāzu organizatore Alise Kolosova iesaka padomāt par iespēju algot divus vakara vadītājus – vienu, kas vadīs angļu un otru, kas – krievu valodā. Alise iesaka Kasparu Breidaku (angļu valodā) un Annu Rozīti (krievu valodā).

Vai ir iespējams atrast mācītāju ar brīvākiem uzskatiem, kurš salaulās divu dažādu konfesiju pārstāvjus, ārpus baznīcas un angļu valodā?

Kāzu plānošana

Zinu V.Korāli, bet viņa gadījumā laulība pirms tam ir jau noslēgta dzimtsarakstu nodaļā. Gribētu laulību noslēgt tieši ceremonijā. 

Atbild kāzu rīkotāja Inga Bērziņa / Bannte

“Jā, šādus mācītājus ir iespējams atrast. Es pati esmu strādājusi ar Māri Lukašēvicu un Agri Sutru.”

Labdien! Esam izvēlējušies kāzas rīkot ziemā. Kādas aktivitātes izvēlēties, lai mums gan mūsu viesiem būtu patīkami un komfortabli.

Kāzu plānošana
Protams, gadalaikam nav nozīmes, jo galvenais ir pats pasākums un atmosfēra, tomēr uznāk bažas par kāzām ziemā. Ir ierobežotāks atrakciju klāsts, jāuztrauca,lai viesi nenosalsts, lai kājas nesamirkst un viss pārējais, kas varētu traucēt Latvijas ziemas apstākļos. Varbū varat ieteikt, kādas aktivitātes izvēlēties, lai mums gan mūsu viesiem būtu patīkami un komfortabli. Paldies!
Atbild Arta Bondare, pasākumu aģentūras Oga Events radošā vadītāja.
“Tā kā ziemas mēdz būt dažādas, tad vislabāk būtu pielāgoties laikapstākļiem (gan apģērba ziņā, gan aktivitāšu), bet jebkurā gadījumā visdrošāk būtu kāds no šiem variantiem:
1) Ja paredzēta ceremonija vai kādas citas aktivitātes ārā, tad iespējams īrēt telti, to apsildīt ar āra sildītājiem un viesiem piedāvāt karstos dzērienus, piemēram, karstvīnu vai smiltsērkšķu dzērienu. Papildus viesus var nodrošināt ar siltiem plediem.
2) Visas paredzētās aktivitātes rīkot iekštelpās – muzejā, pilī, muižā, draudzes namā utml.
3) Atsevišķas aktivitātes starp ceremonijas vietu un svinību vietu nerīkot. Pašiem aizbraukt īsā fotosesijā un ar pārējiem tikties svinību vietā.”

Labdien! Esmu vedējmāte zelta pārim. Apmēram scenārijs gatavs, tik pietrūkst ideju ko darīt tradicionālās mičošanas vietā. Viens variants varētu būt “jaunajam”zelta pārim likt atkārtot laulību solījumu. Bet diemžēl nekas nekas nāk prātā kāds tas varētu būt. Jāpiebilst, ka pārim nav ne bērni, ne mazbērni, kas arī uzdevumi krietni sarežģi. Varbūt varat iedvesmai kādas idejas padot?

Kāzu gadadienas

Atbild Bettija Ligere/Brilliant Events
“Labdien!
Tik īpašā notikumā mičošanai ir jābūt skaistam un emocionālam brīdim. Un, manuprāt, tieši tas būtu īstais mirklis, lai atskatītos uz šiem skaistajiem 50 zelta gadiem, ko pāris pavadījis kopā -piemēram, nofilmējot mazu īsfilmiņu, kurā svinību viesi dalās ar skaistākajām atmiņām par pāri no šī laika perioda, vai varbūt pat viņu kāzu dienas pirms piecdesmit gadiem. Īsfilmu varētu papildināt ar kādām fotogrāfijām no pāra arhīva. Tas noteikti būtu ļoti sirsnīgs kopīgais ceļojums caur atmiņām, kam noteikti varētu sekot Jūsu minētais laulību solījums, kas, savukārt, kalpotu kā simbolisks turpinājuma sākums pāra nākošajiem 100 gadiem kopā! Šajā gadījumā solījumam jābūt ļoti vienkāršam, jo, ja pāris svin savu zelta kāzu jubileju, tad, manuprāt, viņiem solījumā formātā jānovēl, ka galvenais ir vienmēr atcerēties, ka sava laime vienmēr, līdz mūža galam meklējama sava otra cilvēka acu skatienā!”

Atbild Dace Miezīte, “Kāzu Aģentūra”

“Par to, vai pāris vēlas dot laulību solījumu, ir jājautā viņiem pašiem. Mums līdz šim, organizējot 10 un 25 gadu jubilejas, kad ir bijusi atkārtota laulību solījuma teikšana, tā ir notikusi mācītāja pavadībā. Pāri var iepriekš katru nointervēt, lai padalās ar spilgtākajiem mirkļiem par šiem 50 gadiem. Pusnaktī tos parādīt. Veids, kā tos parādīt, var būt dažāds. Visefektīvāk, ka tas būtu video formātā uz liela ekrāna, jo tur būtu ne tikai teksts, bet arī žesti, emocijas. Kad mēs runājam ar pāriem atsevišķi, viņiem katram ir dažāds skatījums uz vieniem un tiem pašiem notikumiem. Tāpēc, ja intervija nevedas, tad var izvēlēties runāt par konkrētiem dzīves notikumiem: iepazīšanās, saderināšanās, kāzas, ceļojumi u.c. notikumi. Cilvēki maz ikdienā izsaka savas sajūtas otram, tāpēc šāda intervija sniedz patīkamus pārsteiguma brīžus. Šo ideju realizējot, varu ieteikt izmantot profesionālu žurnālistu, jo rezultāts atšķirsies. Par video kvalitāti var padomāt, iespējams, labāk nolikta maza kamera, kura nesatrauc intervējamo. Ja to nevar realizēt, tad var slaidšovu pa bildei no katra gada, sākot ar kāzām.”

Vai kāzu organizatori piedāvā tādu pakalpojumu kā maksas konsultācija ar sarunu klātienē?

Kāzu plānošana

Jautājums: Vai kāzu organizatori piedāvā tādu pakalpojumu kā maksas konsultācija ar sarunu klātienē? Vēlos noorganizēt sev kāzas un finansiālu apsvērumu dēļ visdrīzāk to darīšu pati, tomēr gribētu apzināt dažas nianses, saņemt kādus ieteikumus par profesionāļu izvēli utt. Vai kāzu organizatori maz parakstītos uz sāda veida pakalpojumu? 

Oktobrī un novembrī /2016 jūs varat saņemt bezmaksas konsultāciju kāzu rīkošanā no kāzu aģentūras Crystal events.

CRYSTAL EVENTS

 

Kur jūs ieteiktu meklēt idejas dekoriem pie sienas aiz jaunā pāra?

Kāzu dekorācijas

Kopējais akcents ir dažādi čiekuri, čiekuriņi, sveces, sarkani ābolīši un telpas centrālajā daļā liels, balts sapņu ķērājs.

Atbild Iluta Piternika/MintDeco

“Ir grūti sniegt komentārus, neredzot konkrēto svinību vietu. Bet, ja svinību telpas centrā būs jau tik liels objekts kā sapņu ķērājs, tad ar aizmuguri ieteiktu nepārforsēt, lai nav visa kā par daudz. Var vienkārši sakarināt vieglus maigus tilla aizkarus kā fonu jaunlaulāto galdam – tas iedos vajadzīgo noskaņu.”

Idejas dažādām kāzu dekorācijām var smelties, piemēram, Pinterest.com, rakstot nepieciešamos atslēgas vārdus.