Kinofilma “SKAISTĀS DIENAS ARANHUESĀ” festivālā Baltijas Pērle

Kinofilma

24. septembrī plkst. 20.45 Kino Splendid Palace mazajā zālē festivāla Baltijas Pērle ietvaros būs iespēja baudīt Francijas mākslas darbu filmā Skaistās dienas Aranhuesā.

Ir pagājušas zeltītās dienas Aranhuesā..

Kurš būtu varējis iedomāties, ka mazā gleznainā spāņu pilsētiņa spēj glabāt tik daudz noslēpumu? Šķiet, ikviens zina visu par saviem kaimiņiem, bet ja nu tas ir viņu kopīgais netīrais noslēpums? Un tieši tāpēc tas tik cītīgi slēpts..

Brīnišķīga vasaras diena. Dārza terasē laistās glāsmaina saules gaisma. Koku zari klāj trīsuļojošas ēnas pār sievietes un vīrieša sejām, vieglas vēja pūsmas maigi skar ādu. Kaut kur netālu vīd Parīzes silueti.

Nebūtiski jautājumi, nenozīmīgas atbildes, kā iesildīšanās pirms gaidāmā uzbrukuma. Dialogs kļūst aizvien atklātāks un intriģējošāks. Šajā intelektuāli emocionālajā duelī morālie konflikti, nostalģija, vilšanās, bērnības atmiņas un neizteiktās vēlēšanās savijas seksuālā spirālē.

Vīrietis un Sieviete, mīlestība, nesaskaņa, kaislība.. Abu intīmajam dialogam ir liecinieks – rakstnieks, kas vēro pāri no malas. Viņš raksta grāmatu, iespējams – noklausoties varoņus, iespējams – tos iztēlojoties.. Laiks atklāt visus noslēpumus.

Austrijas dramaturga, dzīvā klasiķa Pītera Handkes poētiskās lugas ekranizācija. Dažnedažādu citātu, kinematogrāfisko un literāro alūziju pārpilnībā filma pieskaras vissmalkākajām vīrieša un sievietes dvēseles stīgām. Uz ekrāna tiek izspēlēts stāsts par zudušo paradīzi, par mīlestību un tās izgaišanu. Ar vārdiem, kurus lietojam, kad runājam par mīlestību?

Filma savaldzina ar apskurbinošu kadra skaistumu, impresionistisku krāšņumu, atbruņo ar satriecošiem tēliem, kaitina un reibina ar piesātinātību.

Vācija, Francija, 2016, 90 min
Režisors: Vims Venderss
Scenārija autori: Pīters Handke, Vims Venderss
Lomās: Sofija Semena, Reda Katebs, Niks Keivs, Pīters Handke

Filma iekļauta 2016. gada Venēcijas kinofestivāla oficiālajā konkursa programmā.

Oriģinālvaloda: franču. Filmas demonstrēs oriģinālvalodā ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.

Biļešu iepriekšpārdošana sākās 10. augustā.
Biļetes var iegādāties k/t Splendid Palace, SIA Biļešu Serviss tirdzniecības tīklā.
K/t Splendid Palace kasēs tirgo biļetes uz visiem festivāla kino seansiem, kā arī piedāvā detalizētu informāciju par festivāla kino programmu un īpašajiem notikumiem.

Baltijas pērle ir viens no senākajiem kino festivāliem Baltijas valstīs – tas aizsācies 1993. gadā un uzskatāms par vērienīgāko un nozīmīgāko kino notikumu Latvijā.

Baltijas pērle ir iemantojusi savu labo slavu un skatītāju atzinību, izrādot jaunākās neatkarīgā kino filmas, pasaules kino klasiku un dižo režisoru retrospektīvas. Piedāvāto filmu klāsts tiek rūpīgi izvēlēts no Eiropā visaugstāk vērtēto kino festivālu programmām, ņemot vērā kino profesionāļu, kritiķu un auditorijas viedokli.

No 2004. gada Baltijas pērle ir atteikusies no konkursa programmas, žūrijas un balvām, formāta ziņā kļūstot par festivālu festivālu – programmā akcentētas lielākajos starptautiskajos kino forumos godalgotās filmas, tiek atklātas jaunas personības Eiropas kino un sniegta iespēja noskatīties atjaunotos kino šedevrus programmā Pasaules kino klasika.

Katru gadu festivāls rīko seminārus un meistarklases profesionāļiem un kino cienītājiem no Baltijas un Austrumeiropas valstīm. Festivāla viesu vidū bijuši tādi slaveni Eiropas aktieri un režisori kā Kšištofs Zanussi, Klauss Marija Brandauers, Folkers Šlēndorfs, Pīters Grīnevejs, Maksimilians Šells, Verners Hercogs, Maikls Jorks, Andrejs Končalovskis, Aki Kaurismeki, Aleksejs Germans, Patriss Šero, Ištvans Sabo, Irži Mencels, Margarēta fon Trota, Ježi Hofmans.

Nozīmīgas diskusijas, īpašie pasākumi festivāla viesiem, kā arī sociālie un izglītojošie projekti ir neatņemama daļa no festivāla programmas.

Vairāk informācijas: www.balticpearl.lv