Kinofilma “MŪSU PĒDĒJAIS TANGO” festivālā Baltijas Pērle

Kinofilma

23. septembrī plkst. 19.20 Kino Splendid Palace mazajā zālē festivāla Baltijas Pērle ietvaros būs iespēja baudīt Argentīnas un Vācijas mākslas darbu filmā Mūsu pēdējais Tango.

Tango ir viena no noslēpumainākajām dejām pasaulē. Reiz valdzinoši smeldzīgā skanējumā kopā savijās Āfrikāņu kandombes ritmi, Argentīnas milonga, Havanas habanēra, spāņu flamenko, indiāņu rituālās dejas, vācu valsis un poļu mazurka, lai izteiktu kaisli, remdētu vientulību, sirdssāpes un ilgas pēc pamestās dzimtenes.

Slavenākais pāris Argentīnas tango vēsturē – Marija Njevesa Rego un Huans Karloss Rīzs pirmo reizi vaļsirdīgi atklāj savu stāstu, kas aizsākās pirms 50 gadiem Buenosairesas deju zālē un no tā brīža turpinājās neapvaldāmā tango..

Viņi kaislīgi dejoja, mīlēja un ienīda viens otru – šķirti dzīvē, bet vienoti abu uzticībā dejai. Labākie horeogrāfi šīs leģendas lappuses ir pārvērtuši aizraujošā, galvu reibinošā stāstā, lai radītu vizuāli krāšņu, bagātīgu portretējumu. Iespaidīgs un neaizmirstams ceļojums uz Argentīnas sirdi..

Argentīna, Vācija, 2015, 85 min
Režisors: Germans Krals
Lomās: Ailena Alvaresa Minjo, Marija Njevesa Rego, Huans Karloss Kopess, Džoana Kopesa, Pančo Martiness Pejs, Alehandra Gati

Oriģinālvaloda: spāņu. Filmas demonstrēs oriģinālvalodā ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.

Biļešu iepriekšpārdošana sākās 10. augustā.
Biļetes var iegādāties k/t Splendid Palace, SIA Biļešu Serviss tirdzniecības tīklā.
K/t Splendid Palace kasēs tirgo biļetes uz visiem festivāla kino seansiem, kā arī piedāvā detalizētu informāciju par festivāla kino programmu un īpašajiem notikumiem.

Baltijas pērle ir viens no senākajiem kino festivāliem Baltijas valstīs – tas aizsācies 1993. gadā un uzskatāms par vērienīgāko un nozīmīgāko kino notikumu Latvijā.

Baltijas pērle ir iemantojusi savu labo slavu un skatītāju atzinību, izrādot jaunākās neatkarīgā kino filmas, pasaules kino klasiku un dižo režisoru retrospektīvas. Piedāvāto filmu klāsts tiek rūpīgi izvēlēts no Eiropā visaugstāk vērtēto kino festivālu programmām, ņemot vērā kino profesionāļu, kritiķu un auditorijas viedokli.

No 2004. gada Baltijas pērle ir atteikusies no konkursa programmas, žūrijas un balvām, formāta ziņā kļūstot par festivālu festivālu – programmā akcentētas lielākajos starptautiskajos kino forumos godalgotās filmas, tiek atklātas jaunas personības Eiropas kino un sniegta iespēja noskatīties atjaunotos kino šedevrus programmā Pasaules kino klasika.

Katru gadu festivāls rīko seminārus un meistarklases profesionāļiem un kino cienītājiem no Baltijas un Austrumeiropas valstīm. Festivāla viesu vidū bijuši tādi slaveni Eiropas aktieri un režisori kā Kšištofs Zanussi, Klauss Marija Brandauers, Folkers Šlēndorfs, Pīters Grīnevejs, Maksimilians Šells, Verners Hercogs, Maikls Jorks, Andrejs Končalovskis, Aki Kaurismeki, Aleksejs Germans, Patriss Šero, Ištvans Sabo, Irži Mencels, Margarēta fon Trota, Ježi Hofmans.

Nozīmīgas diskusijas, īpašie pasākumi festivāla viesiem, kā arī sociālie un izglītojošie projekti ir neatņemama daļa no festivāla programmas.

Vairāk informācijas: www.balticpearl.lv