Dailes teātra izrāde GRANĀTU KRĀSAS APROCE

Dailes teātra izrāde GRANĀTU KRĀSAS APROCE

Dailes teātra izrāde Granātu krāsas aproce ir režisora Mihaila Gruzdova iestudējums rakstnieka Aleksandra Kuprina lugai, kuras dramatizējuma autore ir Justīne Kļava.

“Izrāde ir par mīlestību. Par mīlestību kā traģēdiju, kā narkotiku, kā apņemšanos. Par tādu mīlestību, kas piedzimst reizi tūkstoš gados. Tagad, kad sabiedrība ir ļoti politizēta, tai nav laika ne pašai mīlestībai, ne tās būtības uztveršanai. Daudziem cilvēkiem nesanāk nevis tāpēc, ka vienkārši nesanāk, bet tāpēc, ka viņi neuztver mīlestību, un viss” – tā, Gruzdovs.

Kņazienei Verai Nikolajevnai uzdāvinātās aproces granātos dreb asinssārtas uguntiņas. Vai pasaulē ir sastopama īsta mīla? Nesavtīga, pašaizliedzīga mīla, kas nealkst atalgojuma, kas stiprāka par nāvi? Tāda mīla, kuras dēļ var paveikt jebkuru varoņdarbu, ziedot dzīvību, uzņemties ciešanas – mīla, kas nav slogs, bet viens vienīgs prieks… Tāda mīla, par kādu sapņo sievietes un kādu var piedzīvot varbūt tikai reizi 1000 gados.

Stāsta, ka agrāk tā esot bijis. Bet, ja arī nav bijis, vai tad tomēr cilvēces labākie gari un prāti nesapņo un neskumst par to? Tas ir vislielākais noslēpums pasaulē!

Lomās: Artūrs Skrastiņš, Vita Vārpiņa, Aldis Siliņš, Aija Dzērve, Gints Andžāns, Juris Bartkevičs vai Jānis Paukštello un Ilze Dzenīte.