VOKĀLĀ DIEVIETE PERUQUOIS (PERUKUA). WOMAN IN LOVE

VOKĀLĀ DIEVIETE PERUQUOIS (PERUKUA). WOMAN IN LOVE
Publicitātes foto

Vokālā dieviete Peruquois (Perukua) uzstāsies ar koncertprogrammu Woman in Love Rīgas Kongresu namā, 2.oktobrī plkst. 19:00.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Perukua (Peruquois) emocionālais, piesātinātais un vienlaikus meistarīgais dziedājums daudziem licis viņu nodēvēt par Vokālo dievieti, Sakrālās sievietes balsi un Zemes balsi. Viņas balsī ir tāds spēks, kas šķietami aptur laiku un atver vārtus mistērijai – šeit un tagad.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Perukua :“Ko mēs elpojam? Skābekli? Prānu? Kā tas ir, ieelpot mīlestību? Sajusties piepildītai, atvērtai, iemīlejusies… kad katra diena nes jaunas atklāsmes, iedvesmu dzīvot un radīt.

Es dzīvoju tieši tā, jo mīlestība ir mans galvenais ceļvedis. No šī stāvokļa radās arī mana jaunā koncertprogramma. Mūsu kopējā iegremdēšanās, savienošanās, kas piepildīta ar mūžīgo sajūtu. Ar katru dziesmu mūzika sauc mūs mājās. Kad skudriņas skrien pār kauliem, pamostas mūsu dvēsele. Kad norit asara, mūsos mostas dzīvības sajūta. Kad smaidam, mūsu sirds atplaukst.  Šo juteklisko vakaru es aicinu dalīt ar mani, kad savienojas dzīve un mīlestība.”

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Perukua ir apguvusi Amerikas indiāņu tradicionālos dziedājumus vairāk kā 12 gadus, pēdējos gados paralēli pievēršoties arī indiešu klasiskās mūzikas aicinājumam, un savu mantojumu integrējot savā īpašajā, unikālajā balss skanējumā.  Perukua ir izveidojusi  Vokālās jogas un Vokālā tantras padziļinātās prakses,  kas ir veidojušas pamatu viņas retrītiem. Par Perukua daiļrades lūzuma punktu var uzskatīt 90-to gadu sākumu, kad Austrālijā pazīstamā džeza dziedātāja, nolēma pievērsties pasaules mūzikas tradīciju izpētei un atdzīvināšanai. Kopš tā laika ierakstīti vairāk kā 8 albumi, sadarbojoties ar dažādu netradicionālu un tautas instrumentu izpildītājiem.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Kad Perukua sāka padziļināti nodarboties ar mūziku, pēc kāda laika viņa pamanīja apkārt tukšumu – viņu pārstāja gandarīt tas, ko viņa dzirdēja un dziedāja pati. Pie Perukua atnāca apziņa, ka viņas aicinājums ir kaut kas cits un dziļāks nevis mūzika izklaidei. Sāka veidoties veiksmīga džeza dziedātājas karjera,  kad viņai bija 22 gadi, bet tā vairs nekādi nesaistīja.

Šī dziedāšana atklāja viņai zemes dvēseli, ko viņa katru dienu okeāna krastā, sēžot uz zemes un dziedot praktizēja, sajuta tās apziņas dziļumu un tās mīlestības lielumu, kas ir visas būtības pamatā. Tad Perukua piedāvāja sevi Mātei zemei, sakot:

“Izmanto manu talantu, ko esmu saņēmusi no tevis, lai skartu cilvēku sirdis”.

Viņa to sauc par Māti, bet garam, ar ko viņa runāja, nav konkrēta vārda, kaut gan viņa izjuta to kā reāli eksistējošu, kaut ko augstāku.

Biļetes ir iespējams iegādāties BIĻEŠU SERVISS kasēs un internetā.

„Perukua balss ir dziļa un aizkustinoša, tā izstaro pasaulē sievietes dabas būtību.” – DEVA PREMAL.

“Esmu pārsteigts … un emocionāli aizkustināts… Rakstot muzikālās recenzijas 20 gadu garumā (no tiem gandrīz 10 gadus – kā Billboard recenziju redaktors), es nekad nebiju dzirdējis „radījumu”, kas līdzinātos šim. Perukua balss ir mistiska, kā nākusi no citas pasaules, mežonīgi kaislīga… un bezgalīgi unikāla. Es pat nevaru salīdzināt viņas vokālo stilu ar jebkādu iepriekš dzirdēto… Šakira GRIBĒTU domāt, ka viņa ir apveltīta ar šādu dāvanu … Trīsošais vibrato, zems un spēcīgs apakšējais reģistrs, jauns frāzes pavērsiens… tas liek manām smadzenēm uzsprāgt. Un… es varu tikai IEDOMĀTIES, kā būtu dzirdēt Perukua dzīvajā izpildījumā!” – Čaks Teilors, Billboard muzikālais kritiķis.

Video intervija ar mākslinieci

Vairāk informācijas: http://www.peruquois.com