Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Laiks ir nauda. Mēs visi esam dzirdējuši šo frāzi. Vai tu neesi vēlējusies, lai dienas būtu garākas? Ar 24 stundām dienā taču nepietiek! Kā, audzinot bērnus, esot attiecībās, strādājot, var paspēt arī socializēties, nodarboties ar sportu vai veltīt kaut drusciņ laika sev?

MenuLiene Uresina

Bet varbūt tieši otrādi - tev ir gana daudz brīvā laika, taču nav motivācijas un enerģijas neko darīt?

Izklausās pēc tevis?

Tādā gadījumā es aicināšu tevi pievienoties manam 21 dienas Motivācijas izaicinājumam, kas sāksies jau 21. jūnijā! Lai uzzinātu vairāk par izaicinājumu, spied [šeit]!

Taču, lai gūtu nelielu ieskatu stratēģijās un idejās, kas palīdzēs labāk plānot laiku, lai tu atrastu kaut brītiņu sev, esmu apkopojusi 11 laika plānošanas padomus!

1. Izmanto plānotāju

Tas ir vienkāršākais veids, kā sekot līdzi savam laikam, pierakstīt savas domas, aktivitātes, tikšanās, darāmos darbus un citas lietas, ko nekādā gadījumā nedrīkst aizmirst. Tas palīdzēs saprast, cik daudz tu spēj paveikt dienas laikā, kā arī izanalizēt, kur paiet tavs dārgais laiks, neatkarīgi no tā, vai to pavadi produktīvi. Atceries visu ieplānot! Ir pieejamas daudzas bezmaksas lietotnes, kas palīdz sakārtot visas tavas aktivitātes. Protams, vari izvēlēties arī papīra plānotāju, kas ietilpst tavā somā un nēsāt to visur līdzi.

BONUSA PADOMS - katras dienas pirmās 30 minūtes velti sava laika plānošanai. Nesāc savu dienu, kamēr neesi pabeigusi savu laika plānošanu. Vissvarīgākais tavs dienas laiks ir laiks, ko tu ieplāno laika plānošanai!

2. Uzstādi prioritātes

Prioritātes, prioritātes un vēlreiz prioritātes! Saproti, kas tavā uzdevumu sarakstā ir svarīgākais un kam obligāti jābūt padarītam. Uztaisi darāmo darbu sarakstu un atvēli pietiekami daudz laika, lai tos izpildītu. Tas tev palīdzēs gūt milzīgu gandarījuma sajūtu, izsvītrojot izdarītās lietas no saraksta. Plāno savus uzdevumus atbilstoši to steidzamībai un termiņiem.

3. Atbrīvojies no visa, kas novērš uzmanību

Lietas, kas novērš mūsu uzmanību ir visur! Neatkarīgi no tā, cik vilinošas tās ir, mēģini noturēt fokusu uz to, ko tu dari. Atslēdzies no Facebook un citām sociālo mediju platformām, noslēdz skaņu notifikācijām, iemācies neatbildēt uz zvaniem tikai tāpēc, ka dzirdi zvana signālu.

4. Izvirzi ilgtermiņa un īstermiņa mērķus

Ko tu vari paveikt vienas dienas laikā? Nedēļas laikā? Līdz mēneša beigām? Varbūt līdz gada beigām? Mērķu sadalīšana īstermiņa un ilgtermiņa periodos ir lielisks veids, kā saglabāt fokusu un motivāciju, strādājot pie viena uzdevuma, kā arī šādu mērķu izvirzīšana dod tev spēcīgu motivāciju. Nodrošini, lai visi tavi mērķi ir laicīgi izplānoti un reālistiski sasniedzami.

5. Vienkārši sāc

Beidz gaidīt perfekto brīdi, perfekto dienu vai jebko citu, kas var nekad neatnākt. Vienkārši sāc! “No pirmdienas sākšu sportot” vai “no rītdienas atmetīšu smēķēšanu” nestrādā! Tas tevi demotivē un tu atliec, atliec un atliec uz nākamo pirmdienu, līdz attopies, ka ir pagājis jau gads un tu vēl aizvien neesi sākusi. Pārstāj domāt un sāc darīt! Jā, varbūt tu nevari atgriezties pagātnē un sākt visu no jauna, taču tu noteikti vari to sākt darīt šodien!

6. Esi fokusā

Jo fokusētāka būs tava uzmanība, jo veiksmīgāka kļūsi. Izveidojot šo ieradumu, vari būt pārliecināta, ka arvien vairāk lietas tiks izsvītrotas no tava darāmo darbu saraksta. Nedari vairākus darbus vienlaicīgi tikai, lai ātrāk tiktu ar tiem galā. Tas nekad nestrādā. Fokusējies uz vienu.

7. Apstājies un padomā

Panākumu atslēga ir pozitīva pieeja. Nesteidzies paveikt visus iespējamos un neiespējamos darbus. Apstājies un atpūties, ievelc dziļu elpu, pameditē, iztīri prātu, lai varētu ieraudzīt lielo bildi, izplānot un paveikt iecerēto!

8. Iemācies pateikt “nē”

Atceries šo likumsakarību - jo aizņemtāka tu būsi, jo vairāk cilvēku gribēs tavu laiku. Piemēram, ja tevi uzaicina uz tikšanos, vispirms uzzini tās tematu un mērķi. Ja saproti, ka tie neatbilst taviem mērķiem, pieklājīgi atsaki un, ja vari, iesaki kādu, kas novērtētu šādu iespēju. Tu nevēlies izniekot ne savu, ne arī citu laiku.

9. Celies agrāk

“Kas pirmais brauc, tas pirmais maļ” jau ir sakāmvārdu klasika, un ne velti! Sākot dienu agrāk, tu būsi produktīvāka. Un vēl produktīvāka tu kļūsi, ja katram uzdevumam pievienosi konkrētu laiku, tādējādi esot pilnīgā kontrolē pār savu dienu.

10. Izmanto 80/20 likumu

šis Pareto princips paredz, ka 80% sekas rodas no 20% cēloņu. Kāds tam sakars ar tevi? Gluži vienkāršs - vispirms tev ir jāizmēra, cik laika pavadi produktīvi un cik iznieko. Tu iegūsi pārskatu, kurā būs viegli pamanīt un prioritizēt tos 20% uzdevumu, kuri ģenerē 80% rezultātu, un iegūsi papildus laiku citām sev svarīgām aktivitātēm.

11. Atrodi balansu savā prātā un dzīvē

Neatkarīgi no tā, cik daudz tu centies un cik daudz strādā, darbu apjoms tāpat nemazinās, vai pat tieši otrādi - palielinās. Kāpēc? Jo mums vienmēr ir ko darīt. Neļauj negatīvajām domām pārņemt tavu prātu, atrodi balansu un paslavē sevi - tu esi malacis!

Atceries, ka tev ir dotas 24 stundas. Izmanto tās produktīvi, kā arī piepildi savu dienu ar lietām, kas tevi padara laimīgu. Mēs bieži vien esam tik ļoti aizņemti, ka aizmirstam izbaudīt to, ko darām. Pajautā sev: “Ko es varu darīt, lai vairāk laika veltītu lietām, kas man patīk?” Gandarījuma sajūtai vienmēr ir jābūt tavam mērķim.

Raksta autore: Liene Uresina

Piesakies konsultācijai šeit.

Skati apmācību programmu mājas lapā un seko jaunumiem IG profilā.

Citi Raksti