Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

IETEIKUMI KĀZU SVINĪBĀM BRĪVĀ GAISOTNĒ

IETEIKUMI KĀZU SVINĪBĀM BRĪVĀ GAISOTNĒ

Ja savas kāzu svinības esat ieplānojuši neformālā gaisotnē, noderēs padomi no pāriem, kas tieši šādu kāzu konceptu izvēlējās savām kāzām. Maldīgs ir priekšstats, ka kāzu svinībām brīvā gaisotnē ir nepieciešams mazāk gatavoties – jeburā gadījumā ir ļoti daudz detaļu, par ko vajag parūpēties.

Nodrošināt nakšņošanu vismaz divām naktīm

Ieva un Krišjānis vēlējās sev festivāla tipa kāzu svinības, un tādas sev arī sagādāja. Plānošanas procesa gaitā viņiem radās vairāki būtiski ieteikumi, ko nodot citiem pāriem.

  1. Pirmkārt, rīkojot brīvdabas stila kāzas, jāparedz scenārijs kā labiem, tā sliktiem laikapstākļiem.
  2. Otrkārt, pāris iesaka kāzas rīkot darba dienā, jo tādā gadījumā var rēķināties gan ar lielāku izvēli, gan nereti arī labāku cenu no pakalpojumu sniedzējiem.
  3. Treškārt, viņi iesaka kāzas rīkot vairāku dienu garumā un nodrošināt nakšņošanu divām naktīm.

“Kad pirmās dienas oficiālā daļa un burzma beigusies, otrajā dienā var mierīgi atpūsties, aprunāties ar viesiem un turpināt ballīti. Tāpēc otrajā dienā izvēlējāmies pasūtīt pārvadājamo pirti un “baļļu”, vakariņās pasūtījām picas un kopīgi noskatījāmies video no pirmskāzu ballītes, kas mums bija kopā, jo visi ir mūsu draugi neatkarīgi no dzimuma, kā arī fotogrāfijas no senākiem laikiem,” iesaka Ieva un Krišjānis.

Neskopoties ar papildus informāciju viesiem

Veidojot kāzu ielūgumus, Ieva un Krišjānis iesaka tos radīt pēc iespējas minimālākus, iekļaujot vien svarīgāko informāciju – vietu, laiku, datumu.

Savukārt, visu papildus nepieciešamo informāciju iekļaut klāt pievienotajā vēstulē. Ja kāzas tiek rīkotas brīvā atmosfērā, tad noteikti jānorāda, vai būs nepieciešams peldkostīms, kāds grīdas segums paredzēts (ciets vai zālājs), lai dāmas var izlemt par piemērotākajiem apaviem.

Tāpat Ieva un Krišjānis kā papildus informāciju minēja, ka kāzu vietā būs arī kaķi, kas varētu būt vērtīga ziņa tiem, kam ir kādas alerģiskas reakcijas.

Kāzu svinībās iespēja pat peldēt

Arī Liene un Kārlis savas kāzu svinības organizēja kā īstu brīvdabas festivālu – ar dažādu mūziķu un mākslinieku uzstāšanos, ēdienu stacijām un pat drosmīgu B plāna neesamību lietus gadījumā.

“Mūsu kāzu svinībās vakara gaitā bija iespēja gan peldēt, gan sildīties baļļā, nākamajā dienā kopīgi spēlēt futbolu, tādējādi katrs viesis varēja atrast sev tīkamāko nodarbi, un mums savukārt nebija jāuztraucas, ka ir jāseko līdzi kādai noteiktai pasākuma programmai,” stāsta Liene un Kārlis.

Plānošanas ziņā gadu iepriekš pāris rezervēja vietu un māksliniekus, kas viņiem bija ļoti svarīga festivāla sastāvdaļa:

  • septiņus mēnešus iepriekš – fotogrāfi;
  • četrus mēnešus līdz kāzām bija gatavi ielūgumi;
  • bet viss pārējais, tai skaitā, tērpi, dekorācijas, kūkas pasūtīšana un ēdienkartes saskaņošana tika paveikts aptuveni vienu mēnesi pirms kāzām.

Noorganizēt tādu ballīti, kādu paši vēlamies

Liene un Kārlis atzīst, ka, lai gan lielākoties kāzu dienā viss izdevās, kā iecerēts, bija pāris sarežģījumi, ar kuriem nācās saskarties. “Bija sarežģījumi ar nakšņošanu un telšu īri, taču es nemaz nezinu, ko mēs būtu spējuši izdarīt labāk. Iespējams būtu palīdzējusi draugu deleģēšana.

Biju iecerējusi pati strādāt arī pie dekorācijām un tērpa izveides, tomēr laika trūkuma dēļ savas idejas līdz galam nevarēju realizēt,” atzīst Liene.

“Mums nebija vedēji, un daudzi iebilda, ka paši visu nevarēsim izdarīt. Taču tas bija tieši tas, ko mēs gribējām – noorganizēt tādu ballīti, kādu paši vēlamies, izdarīt tik daudz, cik paši varam, nenovēlot nevienam citam mūsu vietā uzņemties šo grūto un atbildīgo darbu, jo tā ir mūsu diena, bet padarīt to par mūsu var tikai tad, ja līdz galam tur ieliekam visu sevi.

Mums nebija arī kāzu auto, līdz ar to atkrita izmaksas un lieks resursu patēriņš – tā teikt, bija jāuztraucas par vienu lietu mazāk.Viss pasākums notika vienā lokācijā, tādēļ gan mēs, gan viesi nenogurām no liekiem pārbraucieniem vai neuzservētām vakariņām.

Arī nakšņot iepriekšējā vakarā izvēlējāmies turpat. Galvenokārt tāpēc, ka tieši iepriekšējās dienas vakarā notika pilnīgi visi labiekārtošanas darbi, taču liels pluss tam ir arī tas, ka var paspēt iejusties un jau laicīgi noķert to patīkamo svētku sajūtu, sagaidīt, kā pie tevis ierodas pucētāji, kā atved ziedus un pats galvenais, kā pie tevis atbrauc ciemiņi, pa logu vērojot vai uz lievenīša satiekot sen neredzētos draugus – sajūta gluži kā mājās!” īpašās sajūtas atminas Liene.

Foto: ANDA UPMALE, LINDA LAUVAELĪNA UPMANEEMĪLIJA BOGDĀNOVA, KLAIDS LIELBIKSISMIKS ŠĒLS
Citi Raksti