Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Vai zini Īlonu Masku - pasaulē bagātāko cilvēku? Viņa materiālā vērtība ir izsakāma 12 zīmju kombinācijā. Masks lepojas ar teju 300 miljardiem dolāru. Vidējam Amerikas iedzīvotājam ar vidējo algu būtu jāstrādā vairāk nekā trīs miljoni gadu, lai nopelnītu tikpat. Kāpēc es to stāstu? Mums visiem diennaktī ir 24 stundas. Gan tev, gan man, gan Īlonam. Turklāt maka biezumam te nav nekādas nozīmes, jo aiziet uz veikalu un nopirkt laiku nav iespējams. Tas ir limitēts un visiem vienāds. Atšķirību sajūtās, dzīves kvalitātē un bankas kontā rada tas, KĀ mēs šo laiku izmantojam.

Vai Tev kādreiz ir bijis tā, ka laiks lido vēja spārniem, darot to, kas Tev patiešām patīk? Un vai Tev ir bijis tā, ka laiks velkas, kad dari kaut ko netīkamu? Laiks ir relatīvs - 30 minūtes pavadīt Instagramā ir nieks, taču 30 minūtes skriet krosiņu šķiet kā vesela mūžība.

Cik bieži dzirdam teikumu: “Man nav laika.” Man nav laika sev, man nav laika ģimenei, draugiem, atpūtai. Bet laiks taču IR! Tā nevar būt, ka laika nav. Jautājums ir par to, kā proti to saplānot arī stresa un nemitīgās spriedzes stāvoklī. Tu nevari iegūt vairāk laika, bet Tu vari to kontrolēt. Paredzi laiku plānošanai, noliec sevi pirmajā vietā, izslēdz paziņojumus telefonā un skaties, kā šie soļi pārvērtīs Tavu dzīvi.

1. SOLIS

Sāc apzināties, kā Tu pavadi laiku. Mēs dzīvojam ekrānos, jo nepārtraukti komunicējam ar pasauli. Tajā pat laikā, ja Tu nevari par kādu dienas daļu pateikt, kā to esi pavadījusi, Tu to vienkārši esi zaudējusi. Sāc izsekot savu laiku. Tiklīdz Tev būs skaidrība par šo, Tu redzēsi, kur ir jāievieš izmaiņas, lai labāk pārvaldītu savas aktivitātes.

2. SOLIS

Mērķi, mērķi, mērķi... Kā var plānot savu dienu, ja nav ne jausmas, kāpēc to vispār plāno un kam gatavojies? Tev ir jāsaprot savi mērķi - profesionālie un personīgie - un konstanti jāfokusējas uz tiem. Ikreiz, plānojot savu laiku, pajautā sev - vai šī darbība Tevi pietuvinās Tavam mērķim?

3. SOLIS

Izvirzi prioritātes. Mēs varam paveikt visu, ko vēlamies... ja patiešām to vēlamies. Tev vienmēr ir izvēle - darīt vai nedarīt. Tāpēc ir jāsaprot, kas ir Tavas prioritātes. Kā? Izvērtē, kādas darbības nesīs lielāko vērtību. Ja nepieciešams, uzsāc “digitālo diētu”. Padomā, kādu vērtību Tev sniedz Instagram, Facebook, e-pasti, seriāli... Jā, tā ir kā konfekte smadzenēm, bet tas nav ilgtermiņa risinājums.

4. SOLIS

Seko līdzi savām “kategorijām”. Darāmos darbus vari iedalīt 4 kategorijās:

  1. Nav steidzams un nav svarīgs;
  2. Ir steidzams, bet nav svarīgs;
  3. Ir steidzams un ir svarīgs;
  4. Ir svarīgs, bet nav steidzams.

Paņem lapu un izveido savu dienas / nedēļas / mēneša vai gada pārskatu, šajā četru kategoriju plānā saliekot savus darāmos darbus. Izvērtē, kas ir svarīgs, kas ir steidzams, kas nes piepildījumu, un no kā var atteikties. Darbība bez nodoma un mērķa izsūc enerģiju.

5. SOLIS

Iemācies pateikt “nē”. Komunikācijā ar jebkuru cilvēku ir neizmērāmi svarīgi novilkt robežas. Turklāt tikpat svarīgi ir to izdarīt pieklājīgi. Kad kāds grib Tev uzkraut kārtējo pienākumu, izvērtē, vai tas ir tā vērts un vai Tu to varēsi paveikt, neatņemot laiku savām prioritātēm.

6. SOLIS

Pārstāj prokrastinēt - sāc rīkoties! Atlikt un pārcelt nav variants. Aiznes telefonu uz citu istabu, izdomā, cik laika fokusēti veltīsi konkrētajam uzdevumam un cik pauzēm. Atceries, ka vari deleģēt savus pienākumus - ja ir tāda iespēja, dari to, kas Tev vislabāk padodas un patīk, pārējos pienākumus deleģējot kādam citam.

7. SOLIS

Neturi galvā, bet liec grafikā. Izplāno visu cik vien iespējams laicīgi. Tas Tev dos skaidrību un kontroles sajūtu. Jā, būs reizes, kad notiks kaut kas negaidīts, taču ir pierādīts, ka plānojot mēs paveicam vairāk, nekā vienkārši darot. Ja Tu uzstādi mērķi paveikt uzdevumu divu nedēļu laikā, Tev šim uzdevumam vajadzēs divas nedēļas, taču, ja tas pats uzdevums jāpaveic divu dienu laikā, Tu to izdarīsi divu dienu laikā. Jo vairāk laika Tu sev dod, jo vairāk laika tas paņems.

8. SOLIS

Pārstāj darīt vairākas lietas vienlaicīgi. Mūsu smadzenes var fokusēties tikai uz vienu lietu, tiklīdz sākam multitāskot, zaudējam fokusu un enerģiju, un tas būtiski ietekmē rezultātus.

Laiks ir mūsu vērtīgākais resurss. To, kas ir izniekots, mēs vairs nekad nevarēsim atgūt. Mūsu kontrolē ir tikai laiks, kas vēlpriekšā. Jā, mēs nezinām, cik, taču mēs zinām, ka svarīgākais ir paņemt maksimumu no tā, kas mums ir atlicis, un pieredzēt skaistuma un mīlestības pilnus mirkļus.

Raksta autore: Liene Uresina

Piesakies konsultācijai šeit.

Skati apmācību programmu mājas lapā un seko jaunumiem IG profilā.

Citi Raksti