Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Lai iekšējais un ārējais skaistums harmonizē

Lai iekšējais un ārējais skaistums harmonizē

Iekšpusē, dziļi zemapziņā, slēpjas tavas sajūtas, vajadzības, vēlmes un mērķi, uz kuriem tiecies.
Ārpuse ir tā, kuru veido tavs izskats - figūra, seja, mati, āda, līnijas un forma.
Tu sastāvi no abu šo pasauļu apvienojuma un tu esi īpaša un unikāla. / Signe Trone

Signe Trone ir harmoniska vizuālā tēla speciāliste, krāsu konsultante un plaša profila friziere, kura ikvienai sievietei piedāvā doties ceļojumā uz sevis iepazīšanu. Tapšanas procesā ir Signes lolotais skaistumkopšanas centrs - sociālais uzņēmums, savukārt jau tagad meistare palīdzēs tev atrast savu skaistuma harmoniju gan ikdienai, gan īpašajam līgavas statusam un kāzu dienai.

Runājam par to, kas tad īsti slēpjas zem vārdu salikuma skaistuma harmonija un cik tai patiesībā ir liela loma.

Pastāstiet, lūdzu, par savu pieredzi skaistumkopšanas jomā.

Vairāk kā trīsdesmit gadus strādāju skaistumkopšanā. Esmu bijusi savā profesijā gandrīz visos līmeņos - gan strādājusi skaistumkopšanas salonā, gan vadījusi kursus profesionāļiem, gan pasniegusi jauniešiem skolā profesiju, izstrādājusi mācību materiālus un programmas frizieriem. Pēdējos gadus strādāju kā pašnodarbināta persona un vairāk darbojos ar kopējo sievietes vizuālo tēlu. Darba procesā ar klientēm ļoti daudz sanāk runāt par dažādām dzīves tēmām. Mana profesija patiesībā ir ļoti intīma, jo frizieris, stilists ir ļoti tuvs, bet tajā pašā laikā neitrāls cilvēks, kuram var uzticēt dažādus priecīgus un ne tik priecīgus dzīves notikumus. Ir bijis tā, ka kliente atnāk tikai nogriezt matus, bet paliek vairākas stundas, jo dzīvē ir noticis kas tāds, ko nevienam nedrīkst stāstīt, bet sirds pilna. Tā nu kliente raudot stāsta savu sāpi, un es klausos, jo ir  nepieciešamība pēc psiholoģiska atbalsta. Klausoties savās klientēs, redzu, cik ļoti bieži mūsu sievietēm ir zems pašvērtējums. Te liela loma ir vīrietim, kas ir blakus. Bet otrs - ko mēs pašas pieļaujam. Mēs esam tās, kuras nosaka robežas. Tās nevajag noteikt bravūrīgi un valdonīgi, bet gudri un sievišķīgi. Sievietei sevi ir jāsaskata kā vērtību, kas ir vērta būt tāda, kāda viņa ir, neskatoties ne uz vecumu, ne uz izmēriem, bet rūpes par sevi un higiēnas ievērošanu gan neviens nav atcēlis. Tu esi skaista tāda, kādu Dievs tevi radījis, tikai jāiemācās izprast savus ārējos dotumus. Jānoskaidro, kāda ir tava dabas dotā krāsu gamma, kādas ir tavas līnijas, formas un proporcijas. Protams, savā ārienē kaut ko var mainīt, ja ir tāda vēlme, bet to, ko nevar, svarīgi pieņemt.

Pēc savas pārliecības esmu kristiete, tāpēc uzskatu ka katrs cilvēks ir Dieva radīts tieši tāds, kāds ir, ar īpašu nolūku. Viņš ir vērtīgs un skaists!

Papildinot savas zināšanas, man bija tas gods iepazīties ar Baibu Bankovsku, kas ir sieviete ar kustību traucējumiem. Tādējādi man pavērās iespēja iepazīt citu dzīves pusi, kurā dzīvo cilvēki ar invaliditāti. Cik ļoti daudz ko mēs neizprotam, izliekamies neredzam, jo baidāmies, jo nesaprotam, un cik ļoti tas cilvēkiem sāp. Ja sievietei rodas kādas fiziskas problēmas, tas nenozīmē, ka sieviete pārstāj būt par sievieti, nevēlas būt mīlēta un drošībā. Mana draudzene Baiba saka, ka patiesībā invalīdu ratiņi ir mums katram, tikai kuram tie ir redzami un kuram ne. Mani uzrunā un fascinē, cik šīs sievietes var būt skaistas iekšēji un cik ļoti viņas  spēj ieraudzīt savu vērtību. Sieviete, kurai ir nopietnas problēmas ar fiziskām kustībām un apgrūtināta praktiskā ikdiena, var sevi pieņemt un saredzēt vērtību, kāpēc viņa šajā pasaulē ir tāda, kāda viņa ir, un saredzēt pamatredzējumu par savas dzīves jēgu. Tas jebkurai sievietei ir fantastiski motivējoši.

Nav mazsvarīgi apvienot ārējo izskatu ar sievietes iekšējo pasauli. Vajadzētu padomāt, kādas ir  vajadzības, vēlmes un  dzīves mērķi.

Ja ārējais tēls nav saskaņots ar tavu iekšējo būtību, tas nav dzīvotspējīgs un tu tajā nejūties ērti.

Cik bieži jūsu pieredzē ir situācija, ka ārējais tēls nesaskan ar to, kā sieviete jūtas un ar to, kā vēlas iet pa dzīvi?

Atļaušos teikt, ka tas ir vairumā gadījumu. Daudzas necenšas iedziļināties, kaut gan sievietei būtu jābūt par to interesei. Līdz ar to ir ļoti dažādi - vai nu sieviete izvēlas kaut ko uzvilkt tāpēc, ka tas ir draudzenei vai tas ir modē, un neiedziļinās, vai tas parāda viņas individualitāti un izceļ skaistumu. Kad sievietes jautā, ko vilkt uz pasākumu, ko pirkt, es parasti saku, un tas patiesi ir galvenais, - mierīgi apsēdies, padomā, - tev ir jāiet uz pasākumu, tur būs konkrēta vide un tu tajā vidē būsi konkrēta persona. Kāzās tu vari būt viešņa, radiniece, vedējmāte, līgavas vai līgavaiņa mamma... Kā tu gribi justies? Gribi būt pamanāma un izaicinoša, ieturēta un nepamanīta? Kad atbildi uz šiem jautājumiem, ir viegli atbildēt - ja vēlos būt spilgta, jāizvēlas no spilgtajām krāsām, kas piestāv man, varbūt būs lielāks dekoltē; ja vēlos, lai mani nepamana, izvēlēšos mierīgus pasteļtoņus. Galu galā tu izveido savu ārējo tēlu tieši tādu, kādu gribi. Nevis uzvelc spilgtu kleitu, jo draudzene teica, ka forši izskatās, bet aizejot uz pasākumu, nezini, kur sevi likt, jo tevi pamana, bet tu negribi tajā mirklī būt pamanāma un esi diskomfortā.

Ne velti mēs bieži dzirdam sievietes sakām man nav ko vilkt, lai gan ir pilns skapis. Nav ko vilkt tāpēc, ka pilnais skapis ir ar lietām, kas īsti nav tavas vai nav savstarpēji savienojamas.

Ar ko ir jāsāk, veidojot vizuālo tēlu?

Veidojot sievietes vizuālo tēlu, sākam ar psiholoģisko pieeju. Man ir jāsaprot cilvēks, cilvēkam jāsaprot, kāpēc viņš to vēlas darīt. Darbs ir apjomīgs abās pusēs, laikietilpīgs un finansiāli ietilpīgs. Jāsaprot, vai tiešām tas ir tas, ko es gribu. Notiek psiholoģiskas sarunas, testi, caur kuriem sieviete sāk pati analizēt un gūt daudz atziņu. Dzīves ikdiena - sports, darbs, atpūta, draugi, teātris - cik procentu tava dzīve no šīm sadaļām sastāv, un attiecīgi cik procentuāli garderobē katrai no tām ir apģērbu.

Un redz, cik vienkāršs rīks.

Tas viss ir vienkārši. Ja pērk tikai kleitas, tad pārgājienā ar bērniem nav ko vilkt. Kad man uzdod jautājumu, kādā vecumā ir mans mērķa klients, saku, ka 18+ un gala nav, un es pat teiktu 16+. Bieži var novērot, kā jaunas meitenes, vēloties izskatīties skaisti, apģērbjas pārāk izaicinoši, kā rezultātā piesaista sev nevēlamus cilvēkus un notikumus. Viens no maniem sapņiem ir skolas mācību programmā meitenēm iekļaut zināšanas, kā iepazīt sevi. Tās ir fundamentālas zināšanas, kuras būtu jāizzina jau jaunībā. Tas, sievietei veidojoties, palīdzētu sevi saredzēt skaistu un pieņemt sevi tādu, kāda esmu.

Sievietei apģērba un matu sakārtojuma izvēlē jāvadās pēc tā, kā jūtas viņa. Bet mums ir vīrieši, vīri, draugi, kuriem ir savas vēlmes un redzējums. Kur ir tā robeža, kompromiss starp es pati un mīļotā vīrieša redzējumu?

Viennozīmīga atbilde nebūs. Jo te ir koks ar diviem galiem. Ja runā tikai par sievieti, bez vīrieša blakus, lai ģērbtos tā, kā es gribu un labi tajā justos, ir jāizprot sevi. Kāda esmu, kā sevi gribu pozicionēt pasaulei, vai slēpt. Varbūt šodien esmu vidē, kurā neparādīt, kāda esmu. Jābūt saiknei ar savu iekšiņu. Ja vīrieti esam satikušas tad, kad sevi iekšēji izprotam un saskaņā ar to sevi izpaužam ārēji, nebūs nekādu problēmu. Jo viņš tādu tevi ir iepazinis, tāda tu viņam patīc. Tā būtu jābūt, bet ne vienmēr tā notiek. Ja vīrietim ir cits skatījums, un sieviete kādā mirklī tam piekrīt, jo grib patikt savam vīrietim, ejot pret sevi, tomēr pienāk laiks kad viņa saka - es tomēr esmu savādāka, man ir cita gaume. Ja vīrietis ir sevi un sievieti cienošs un laikam līdzi domājošs, tad viņš to pieņems. Savukārt no sievietes puses būtu pareizi tajos mirkļos, kad viņi kaut kur dodas kopā, tomēr pacensties saģērbties tā, lai priekš sava vīrieša būtu skaista. Tā ir savstarpēja cieņa.

Ja sieviete saka, ka vēlas īsus matus, bet negriezīs, jo vīrs neļauj - tas ir ļoti skumji. Noteikti ir iespējams kompromiss. Ko pieaugušai sievietei nozīmē - vīrs neļauj? Tie ir viņas mati un viņas sajūtas. Tas ir iekšējs psiholoģiskais process, kad pasaki - nē, es gribu un es drīkstu.

Jāiemācās sevi pieņemt, mēs visas esam skaistas tādas, kādas esam. Mēdz jautāt - vai strijas arī jāiemīl? Ja mēs paskatāmies dziļāk - kas ir strijas? No kā tās rodas? Jo puncis aug. Kāpēc tas aug? Jo tu iznēsā dzīvību. Ja paskaties šādi, ka caur strijām ir dzimis tavs bērniņš, tad tās ir skaistas, pat ļoti skaistas.

Vajadzētu iemīlēt savas nepilnības kā kaut ko īpašu.

Jā, tāpēc ka apakšā tam ir stāsts. Neviens neatceļ higiēnu un sevis kopšanu, bet par pārējām lietām - tās neradās tāpēc, ka vienkārši nelikos par sevi ne zinis

Saistībā ar savām klientēm, sarunām, pieredzi, ilgi domāju, kā to visu, ko zinu, ietilpināt lielākā pasākumā ar pievienoto vērtību, kas nestu dziļu vērtību sievietēm, lai varētu palīdzēt un transformēt dzīvi uz pozitīvo pusi. Dzima doma par skaistumkopšanas centru - sociālo uzņēmumu, lai ir iespēja satuvināt sabiedrībā dažādus cilvēkus

Kā šī sociālā daļa izpaudīsies?

Es redzu savu uzņēmumu kā fizisku telpu, centru, kurā strādā pamatkomanda ar profesionāļiem - frizieri, stilistu, kosmetologu, manikīra meistaru, psihologu ar plašu redzējumu, piemēram, ar kouča pieeju. To visu var papildināt aromaterapija, aurosoma. Un pieaicināti speciālisti, pie kuriem klienti varēs griezties ar jautājumiem, piemēram, uztura speciālists, fizioterapeits un citi speciālisti.

Es būtu priecīga, ja manu speciālistu, komandas vidū būs kāds cilvēks ar invaliditāti, lai cilvēki redz, ka viņš darbojas starp mums. Tas var būt arī administrators vai grāmatvedis. Tas motivē.

Bet centra piedāvājumā būs ne tikai skaistumkopšanas pakalpojumi, bet arī atbalsts gan cilvēkiem ar invaliditāti, gan sociāli atstumtiem cilvēkiem. Pārvērtības, lekcijas, vienkārši pabūšana citā vidē ar sev līdzīgi domājošiem. Piemēram, sievietēm pēc vardarbības. Ja viņas ir nokļuvušas biedrībā, kas viņām palīdz, viņas ir jau sākušas izmaiņu procesu. Viņas ir atvērtas iegūt zināšanas, kas palīdzētu sev noticēt. Sievietes, kuras bijušas prostitūtas un vēlas no šāda dzīvesveida atteikties. Māmiņas bērniem invalīdiem, kurām nav laika sev. Skaistumkopšana ir saistīta ar sievietes pašvērtību un pašvērtība saistīta ar viņas noskaņojumu, attieksmi ģimenē, kolektīvā. Tas viss patiesībā ir dziļi fundamentāli sabiedrības labā.

Ja sieviete atnāk uz pārvērtībām, vai viņa integrēs tās savā dzīvē, ja iekšēji tām nav vēl gatava?

Noteikti NĒ! Tas ir iemesls, kāpēc pirmajā sarunā ar klienti lūdzu viņai aizdomāties - kāpēc vēlas pārvērtības un vai tiešām to vajag, vai ir gatava veltīt šim procesam nepieciešamo laiku. Sieviete var integrēt savā ikdienā tikai to ko viņa izprot un pieņem. Man ir svarīgi, lai pārvērtības ir dzīvotspējīgas un lai tās notiek ne tikai ārēji, bet arī iekšēji. šis process ir transformējošs, kā rezultātā mainās sieviete pati un notikumi viņai apkārt.

Kā pie jums notiek sagatavošanās līgavas tēlam?

Līgavas tēls ir īpašs, jo katra sieviete savā kāzu dienā vēlās būt visskaistākā. Lai labi justos un skaisti izskatītos, ir jāpadomā, kāda tipa līgava vēlos būt, kāds tēls būtu tieši tev radniecisks? Kopā izanalizējam līgavas tēlu un veicam visus sagatavošanās darbus, kuri nepieciešami, lai tiktu veiksmīgi realizēta ideja. Svarīgi noskaidrot arī līgavaiņa uzskatus un viedokli par viņa vēlamo tēlu. Pārim noteikti jābūt stilistiski saskaņotam. Ja ir nepieciešama palīdzība kopējā kāzu stilistikā, tad man ir aicinājums jaunajam pārim padomāt par vidi, noskaņu, stilu kāzu norisei. Tā ir jaunā pāra diena un tā ir īpaša, kura ir jāizdzīvo ar baudu. Tāpēc par visu ir jāpadomā laicīgi, lai diena būtu loloto sapņu piepildījums. Tādēļ - kāzu rītā atslābstiet. Visam ir jābūt izdarītam, bet ja arī kas noiet greizi, kā jau tas dzīvē gadās, ir vedēji, ir citi, kas var palīdzēt. šodien ir jūsu diena, kurā baudīt vienam otru. Kāzu diena ir priekš diviem, tas nav teātris priekš citiem.

Noteikti iesaku sadarboties ar kāzu stilistu, kurš visu spēs salikt kopējā harmonijā, atbilstoši izvēlētajam stilam. Arī pati piedāvāju šādu pakalpojumu. Diemžēl, nākas sastapties, ka līgava ir izdomājusi, kā vēlas izskatīties, bet līgavainis izskatās pavisam savādāk. Vai arī - līgava ir princešu kleitā, bet svinības notiek viesu namā, kur jābrien pa zāli. Un ja vēl tajā dienā ir lietus... Skaisti ir tad, ja viss ir vienotā stilā. Nav jābūt perfekti, bet jābūt vienotībai. Jauki būtu viesus informēt par iecerēto kāzu norisi un stilistisko pieeju, lai viesi varētu justies atbilstoši videi un vietai.

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Citi Raksti